logo

05 Şubat 2019

Mitolojik zamana dönüş!


Abdurrahman Dilipak
a.dilipak@gmail.com

Siz dinozorların dönüşünü bekleyedurun, insanlık mitoloji çağına geri dönüyor.

Avatarlar dinozorlardan önce geldi.

Kaf dağı hikayelerine gerek kalmadı artık. Babil’e gelen Harut ve Marut insanları uyarmışlardı ama bu insan denen mahluk söz dinlememek konusunda ne kadar ısrarcı ve inatçı. Kudüs’te mabedin inşasında çalışan bukağılı şeytanlar, Babil sürgünü sonrası, kendilerine hükmeden mabedin koruyucu şövalyelerinin ortadan çekilmesinde sonra, bu defa onlar, dönüp geldiler ve mabedin koruyucu şövalyeleri diye, beyinlerini işgal ettikleri kişileri “Yeni tapınakçılar”ı mabede soktular.

Hz. Üzeyir’i, Hz. Yahya’yı, Hz. Zekeriya’yı şehid edenler onlardı. Hz. İsa’yı öldürmek için peşine düşenler de onlardı.

Firavunun sarayındaki kahinler, dönüp geldiler ve kendilerini “peygamber varisleri” diye “Aziz” hırkası içine gizlenip, insanları ifsat etmeye devam ettiler. Vahyin lafzını ve anlamını değiştirdiler. Peygamberlere iftira ettiler de bütün bu yalanları kutsal metinlermiş gibi peşlerine takılanlara ezberlettiler.

Yeni “mitolojik çağ”, “Avatar”ları, “Genomik”leri, “Android”leri “Humonoid”leri, “Cyborg”ları ile “Technomit” bir çağı işaret ediyor.

İnsanımsı, biyolojik ruhsuz canlılardan söz ediyoruz.

Hayvanlarla konuşabileceğiz. Mesela bir humonoid kiralayıp, okyanusa dalabilir, avlanabilirsiniz. Ya da Ay’da bir humonoidiniz olabilir ve orada sizin için çalışabilir ya da bir uzay mekiğinde. Bir astroid üzerine oturup, orada altın, elmas işleyebilir. Humonoid’inizi tetikçi olarak kullanabilirsiniz mesela. Dahası Troller ete kemiğe bürünebilirler. Artırılmış gerçeklik, size sıradan bir gerçekten daha fazlasını sunabilir.

Arz, talep, piyasa, fiyat ilişkisini unutun. Sanal gerçek, o bildiğimiz gerçeğin yerini alacak. Artırılmış gerçeklik, yalın gerçekten daha fazla gerçek. Düşünsenize üretilmemiş bir malın, müşteri profilini ön görebiliyorsunuz artı. Sosyal Metrik sistem, insan ya da diğer canlıların muhtemel davranış modellerini ihtimal hesabına göre ön görebiliyor.

Öğrenmek sorun olmaktan çıkıyor. Zaten birçok şeyi öğrenmeye gerek kalmayacak. Öğrenmeniz gereken şeyi, subliminal yoldan, Bioresonance, ya da ee-water üzerinden hafızanıza yükleyebilecek ya da birçok bilginizi beyninizden bilgisayarınız yedekleyebileceksiniz.

Yakında hayvanlarla konuşabileceğiz. Mesai kavramı yeniden tanımlanacak.

Aslında birçok şeyi Humonoid’ler yapacaksa, insanlar ne yapacak. Bu kadar çok insana ne gerek var. Evet, birileri bunu soruyor. Üretim, tüketim, yönetim ilişkileri baştan sona değişecek.

Savaşlar bu gidişle bütün insanlığı tehdit eden boyutlara ulaşabilir. Tehlike, imkanlar ve kolaylıklar kadar büyük olacak.

Biz de yeteri kadar Fütürist yok. Biraz bu işin teknolojisi ile ilgileniyoruz ama, bunun fıkhı bunun hukuku, ahlakı, tehditlerin önlenmesi için tedbir alınması konusunda çok fazla bir çabamız yok. Bu işin ekonomi, politika, sosyoloji, psikolojisi üzerindeki olumsuz ve olumlu etkilerini tartışmamız gerekiyor. Sanayi, savunma teknolojileri, eğitim, kültür, sanat her şey, ama her şey değişecek. Din algısı, ahlak algısı, hukuk, değişmeyen hiçbir şey kalmayacak.

Enerji kaynakları değişecek. Sağlık, para, mesai kavramı.. Yedikleriniz, içtikleriniz.

Mesela, tercih ettiğiniz herhangi bir lezzeti, her hangi bir gıda tüketmeden, mesela bardağınızda suya yükleyeceğiniz bir data, beyninizde meydana getireceği bir uyarı ile ağzınızda o tadı algılamanıza sebeb olabilecek. Mesela içtiğiniz suya yüklediğiniz bilgi ile beyninize mutluluk hormonu ya da uyuşturucu salgılatabileceksiniz. Mavi Balina ve Angel’den söz etmiyorum. Cep telefonu ile arkadaşınıza herhangi bir uyuşturucu programı gönderip, bu programı suya yükleyip içerek kafayı bulabileceksiniz. Beyin Manipülasyonundan söz ediyorum. Hani şu Telegram dedikleri şey. Bir işkence olarak Telegram, elektro manyetik dalgalarla insan davranışını iradesi dışında yönlendirme operasyonundan söz ediyorum.

Bakın “ruhsuz insan” olur mu. Olmaz tabii de, ama mesela tavşan gibi üreyen, koyun gibi büyüyen, hem et, hem ot yiyebilecek, insanlarla sınırlı bir şekilde konuşarak iletim kurabilen ve sınırlı bir şekilde düşünebilen, beyin aktiviteleri kafatasına yerleştirilen chip’lerle yönlendirilebilen, biyonik robotlardan söz ediyorum. Bunlar “ruhsuz, insanımsı canlılar” kategorisinde olacaklar.

Herkes “kıyamet alametleri”nden, güneşin batıdan doğmasından söz ediyor ya. Bir zamanlar bunu İslam’ın yeniden batıdan yükselişi şeklinde yorumlayanlar da oldu. Şimdi, kutuplardan yılda 50 km, Kanada üzerinden Sibirya’ya doğru bir eksen kayması var. Aslında Güneş batıdan doğmasa da bu eksek kayması daha da hızlanacak olursa, Dünya’dan baktığınızda Güneş battıktan sonra tekrar doğuyormuş gibi bir algıya sebeb olabilir.

Biliyorum, birilerinin böyle hayali işlerle uğraşacak vakitleri yok. Onların “para kazanmak” gibi çok daha ciddi ve önemli işleri var. “Ballı ihale” için siyasetle ilgilenmeleri gerekiyor bugünlerde. Onlara göre para her kapıyı açar, hatta cennetin kapısını bile! Şeytanları onlara yalan söylüyor aslında..

Onların Humonoid’lerle ilgili bir dertleri yok bugün. Yarın bu işin piyasası oluşursa, ihale açılırsa, o zaman ilgileneceklerdir.

3’e alıp 2’ye satıp 1 lira kâr edeceğiniz, ticari kârlılığın dışında “X” faktörlerin devreye girmesi ile 111 günde 500 günlük finansal ya da market işlemi yapacağınız bir dünyadan söz ediyorum.

Ankara 15 dakika, Adana 25, Hatay 30 dakika. Mekke 45, ABD 1,5 saat.. Işık hızı ile hedefi vuran laser ve Megatron bombalarının hayatın gerçekleri arasında yerini aldığı bir dünya.

Aslında enerji kaynaklarının, gıda kaynaklarının, su kaynaklarının yok olması diye bir şey yok. Suyu yakıt olarak kullanmak mümkün. Kenevirle havayı ve toprağı yeniden hayata döndürebiliriz. Hem de çok kısa sürede. İsraf etmez ve aşırı tüketmezsek, dünya herkese yeter. Maden ocakları, tüneller, su altı, gökdelenler gıda üretimi için kullanılabilir. Hava, su, toprak, iklimleme, her şey yeniden üretilebilir.. İfsat etmez, ıslah edecek olursak, Allah da yardım eder. Uzaklar yakın olur. İfsat hareketi bir bakıma kendi kıyametimizin kendi elimizle gerçekleştirilmesi anlamına gelir.

Verilerle savaşmak yerine, veriler karşısında kendi konumumuzu belirlesek. Bu işin sadece tekniği ve piyasası değil, ahlakını, hukukunu da üretebilsek. Sadece “materyal”lere yatırım yapmak yerine bilgi ve hikmete de yönelsek ne iyi ederiz. Yoksa çok “Materyalist” bir anafora kapılıp savrulur gideriz. İnşallah, bunlar ne kadar önemli olursa olsun, “Ekonomi ve Politika” dışında da gerçeklerin olduğunu hatırlarız.

Selâm ve dua ile..

(YENİ AKİT)

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
375 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İNZAL EDİLMİŞ ADIMIZI, ÜRETİLMİŞ “İSLÂMCI” KAVRAMI İLE DEĞİŞTİRMEK SAPMALARA KAYNAKLIK ETMİŞTİR

  02 Mart 2020 YAZARLAR

  Her din ya da ideoloji, kendini özgün taşıyıcı kavramlarıyla ifade eder, tanımlar ve mesajını insanlara ulaştırır. Temel tanımlayıcı kavramlar, nötr değildirler; zihnine girdikleri, kendilerini benimseyerek kullanan insanları, kendi arka planındaki din, düşünce, felsefe ve ideoloji istikametinde dönüştürürler. Bunlar, o din ya da ideolojinin, taşıyıcı, inşa edici ve dönüştürücü etkiye sahip olan inanç eksenli kavramlarıdır. Bir de taşıyıcı olmayan, yani dinî ve ideolojik boyutu belirleyici olmayan kavramlar vardır ki onları, her din ya da ideol...
 • ‘Savaş ve Siyaset’, Aynı Hedef İçin, Farklı Silâhlarla Yapılan Eylemler Manzumesidir Kaynak: ‘Savaş ve Siyaset’, Aynı Hedef İçin, Farklı Silâhlarla Yapılan Eylemler Manzumesidir – SELAHADDİN E. ÇAKIRGİL

  02 Mart 2020 YAZARLAR

  Bu Pazar günü, birkaç noktaya değinelim: 1- Anamuhalefet’in lideri ve sözcülerinin, ‘Bizim askerimizin tırnağının ucundan kesip attığı bir parça bile bütün Suriye’den daha değerlidir.’ şeklindeki sözü çok matah bir şeymiş gibi geçen hafta boyunca sık sık dile getirmeleri sorgulanması ve utanılması gereken bir yaklaşımdır. KK ve adamları, yürekleri elveriyorsa, aynı sözü, Suriye için değil de, o ülkeye yarım asırdır zorla tahakküm ve zulmeden Baas Partisi, Esed Hanedanı ve Beşşâr Esed’in şahsı için söylesinler. Ama, dilleri varmaz ona bir olu...
 • Süleymani’nin öldürülmesine niye sevineyim?

  04 Ocak 2020 YAZARLAR

  İran’ın önemli generallerinden birisi, ABD füzeleri ile öldürüldü. Sevinmemiz gerektiğini söylüyor bazılarımız.. Gerekçeler önümüze koyuyorlar.. “Ortadoğu’da sürekli Şia mezhebinin yayılması için, haksız girişimlerde bulunup, örgütlenmeler yaptı.. Suriye’de binlerce Müslümanın ölümüne sebep oldu.. Yemen’den sorumlu.. Irak’tan sorumlu.. Kadınların ırzına geçilmesinden sorumlu.. Bebeklerin ölümünden sorumlu.. Esad’ın kimyasal silah kullanmasından sorumlu..” Devam ediyor, tutulan liste.. Devam ediyor, gerekçeler.. Ben ise şöyle bakıyor...
 • Tapu idaresi tepkide niye gecikti?

  03 Ocak 2020 YAZARLAR

  Haber yankı uyandırmış, konu nazik, konu netameli, ucu 'çılgın proje' hassasiyetlerine dokunuyor, kamuoyu zaten teyakkuzda, duyarlılık tavana vurmuş, üstüne belediyelerin tapu bilgilerini online sorgulama yetkisinin kaldırıldığı söyleniyor, Kanal İstanbul hattındaki arazileri toplayanların izi sürülemeyecek deniyor, yer yerinden oynuyor... Ne beklersiniz; tepkilerin hedefindeki Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün zaman kaybetmeden, sabah ilk iş duruma açıklık getirmesini. Peki onlar ne yapıyor? Haberi alan alıp satan sattıktan sonra, a...