logo

Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan

Kemal Kılıçdaroğlu kurultayda 740 oy alarak yeniden CHP Genel Başkanı seçildi.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin 18. Olağanüstü Kurultayı’nda 740 oyla yeniden Genel Başkan seçildi. Diğer genel başkan adayı Muharrem İnce ise 415 oy aldı.

Teşekkür konuşması yapan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

KILIÇDAROĞLU: ARTIK AYRILIK GAYRILIK YOK
”Şimdi hepimize bir görev düşüyor. Artık ayrılık gayrılık yok. Gücümüzü birleştireceğiz. Oy versin vermesin bütün delege arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Türkiye’de siyaset yapmak isteyen gençler, siyasete mutlaka giriniz. Ülkenin problemlerini çözmek isterseniz siyasette yerinizi alınız. Yüzde 10 barajını kabul etmeyin.

İzniniz olursa diğer genel başkan adayımız Sayın Muharrem İnce’yi buraya almak istiyorum. Biz yarışırız uygarca yarışırız. Demokrasiyi getirdik, demokrasiyi getirmek konusunda da dünyaya örnek olacağız.”

“SORUMLULUĞUM ARTTI”
Kılıçdaroğlu’nun diğer aday Muharrem İnce’yi kürsüye çağırmasının ardından İnce şu ifadeleri kullandı:

“Önceden beri Yalova’da seçmenler, beni seçiyordu. Grup başkanvekilliğinde vekiller oy veriyordu. Şimdi ise Türkiye’nin dört bir yanından delege arkadaşlarım oy verdi. Şimdi daha çok çalışacağım. Sorumluluğum arttı.

Gençler yarışacağız, tartışacağız. Ama kavga etmeden konuşup kabullenceğiz. Sonucu kabul edeceğiz. Sıfır oy aldığım iller başta olmak üzere, il başkanlarım ne zaman davet ederse oradayım. Çalışmalara devam edeceğiz. Kılıçdaroğlu, az evvel rakibimdi şimdi ise genel başkanımdır.

Bu faşist diktatörden kurtulmak için elimden ne gelirse onu yapacağım. Herkese teşekkür ediyorum.”

İNCE: BEN İMZAMIN ÜÇ KATI OY ALDIM
Muharrem İnce ise, oy sayım işlemlerin tamamlanmasının ardından, sonuçlarla ilgili bilgi aldıktan sonra kurultayın düzenlendiği salona geçti.

Gazetecilerin, “Sonucu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna İnce, “Hayırlısı olsun. Ben imzamın üç katı oy aldım. İmzasının ne kadarı oy alanlara sorun” dedi.

”Doğru yolda olduğuma inanıyorum, dönen dönsün ben dönmezem yolumdan” diyen Muharrem İnce, imza sayısıyla sonuca bakılmasını istedi.

740 OY ALDI
Kılıçdaroğlu, 740 oyla yeniden Genel Başkan seçildi.

Divan Başkanı Engin Altay, genel başkanlık için yapılan seçimin resmi sonuçlarını açıkladı.

Altay, kayıtlı 1218 delegeden 1181’inin oy kullandığını, oyların 1155’inin geçerli, 26’sının geçersiz olduğunu söyledi.

Engin Altay, oylardan 740’ını alan Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel bakan seçildiğini, diğer aday Muharrem İnce’nin ise 415 oy aldığını bildirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu 944, Muharrem İnce 177 delegenin imzasıyla Genel Başkanlığa aday gösterilmişti.

Etiketler: » » » »
Share
677 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.