logo

İstanbul’da kar ne kadar devam edecek?

İstanbul’da beklenen kar yağışı dün akşam başlamıştı. Gece boyu ara ara yağan ince kar, kentin yüksek yerlerini beyaza boyadı. Peki soğuk hava ve kar ne kadar devam edecek?

İstanbul-kar yağışıMeteorolojinin uyarılarının ardından dün akşam 17.00 sularında İstanbul’da kar yağışıbaşladı.

Yağış, gece saatlerinde İstanbul’un yüksek kesimlerinde etkisini artırdı.

Kar yağışı özellikle İstanbul’un en yüksek yeri Çamlıca Tepesi’nde kendini gösterdi. Boğaz Köprüsü manzaralı Çamlıca Tepesi’nde yağan kar, güzel görüntüler oluşturdu.

ÇARŞAMBAYA KADAR ARA ARA YAĞACAK
Yağış bu sabah da çok erken saatlerde hafif aralıklarla devam etti. Kuvvetli poyrazla birlikte karla karışık yağmur ve karın günboyu sürmesi bekleniyor.
İstanbul’daki kar yağışının, Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren tekrar karla karışık yağmura dönüşmesi bekleniyor. Bugün görülecek kar yağışları, kuvvetli poyraz ayrıcaÇanakkale, Bursa, Balıkesir, Yalova, Kocaeli Sakarya hattını da etkileyecek.

İDO’DAN SEFER İPTALİ
İstanbul Deniz Otobüsleri‘nin (İDO) bazı seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi. İDO’dan yapılan açıklamaya göre, 07.30 Bandırma-Yenikapı-Bostancı, 08.00 Bursa-Armutlu-Yenikapı-Kadıköy ve 09.00 Bursa-Yenikapı-Kadıköy deniz otobüsü seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılmayacak. Hava ulaşımında da aksamalar var.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.