logo

Yeni Başbakanlık Müşaviri belli oldu

Başbakanlık Müşavirliği ile bazı bakanlıklarda atamalar yapıldı. Başbakanlık Müşavirliği görevine Ahmet Minder getirildi. Ekonomi Bakanlığı’nda, Bakan Yardımcılığına ise Adnan Yıldırım atandı.

Başbakanlık Müşavirliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Ekonomi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Maliye, Milli Eğitim, Orman ve Su İşleri bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, açık bulunan Başbakanlık Müşavirliği’ne Ahmet Minder’in atanmasına karar verildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda; Çalışma Genel Müdür Yardımcılığına Şeref Kazancı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığına Harun Çiçek, Bakanlık Müşavirliğine Rifat Kayaoğlu, Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına Mustafa Apaydın, Emeklilik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Numan Gümrük, İş Müfettişliğine ise Sinan Çörekli atandı.

Ekonomi Bakanlığı’nda; Bakan Yardımcılığına Adnan Yıldırım’ın, Bakanlık Müşavirliğine ise Mustafa Sever’in atanması uygun görüldü.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda; Müsteşar Yardımcılığına, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, Bakanlık Müşavirliğine Volkan Mutlu Coşkun, Bilecik Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Hacı Dursun Yıldız, Hakkari Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Mehmet Yıldırım, Balıkesir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Zekeriya Erdurmuş, Erzurum Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Osman Akar, Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Erdem Karadağ, Erzincan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Sırrı Yılmaz, Trabzon Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Cahit Gülbay, Eskişehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Mehmet Salih Söğüt, Bakanlık Müşavirliğine, Et ve Süt Kurumu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Kaya, Başmüfettişliğe Salih Hartavi atandı.

GÖREVDEN ALMALAR
Batman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Tercan, Kütahya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Halil Yorulmaz, Elazığ Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Kaygusuz, Şırnak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Yaldız ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Semra Atınç, Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürü Ali İhsan Narlı, başka bir göreve atanmak üzere görevlerinden alındı.

Maliye Bakanlığı’nda; Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğüne Arslan Narin’in ataması yapıldı.

DİĞER ATAMALAR
Milli Eğitim Bakanlığı’nda; Rehberlik ve Denetim Başkanlığına Atif Ala’nın, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne Hamza Aydoğdu’nun, Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğüne Semih Aktekin’in, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına Bilal Tırnakçı’nın, 1. Hukuk Müşavirliğine Hayati Cankaloğlu’nun, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığına Özcan Duman’ın, Bakanlık Müşavirliğine Necip Fazıl Kurt’un atanması kararlaştırıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda; Erzurum 13. Bölge Müdürlüğüne Ahmet Akkiprik, Orman Genel Müdür Yardımcılıklarına Ali Fuat Ünal ve Halil Coşkun, Antalya Orman Bölge Müdürlüğüne Mustafa Türk, Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne Mustafa Kara, Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne Ahmet Sırrı Beşel, Denizli Orman Bölge Müdürlüğüne Mustafa Korucu, Ankara 5. Bölge Müdürlüğüne Murat Acu, Isparta 18. Bölge Müdürlüğüne Mustafa Altunok getirildi.

Bakanlıkta, Orman Genel Müdür Yardımcısı Recep Kaşan, Antalya Orman Bölge Müdürü Ali Gökçöl, Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Musa Çelebi, Denizli Orman Bölge Müdürü Ahmet Ersoy, DSİ Genel Müdürlüğü Elazığ 9. Bölge Müdürü Ömer Faruk Yiğitsoy ise başka bir göreve atanmak üzere görevlerinden alındı.

Öte yandan, istifa nedeniyle boşalan Şeker Kurulu Üyeliğine kalan süreyi tamamlamak üzere Mustafa Sever atandı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1516 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.