logo

‘Yaşananlar hoş olmadı’

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, kurumun 146. kuruluş yıldönümü törenine ilişkin, “Yaşananlar hoş olmadı, böyle bir şey olsun arzu etmezdik” dedi.

danıştay başkanı-Zerrin GüngörDanıştay’ın 146. kuruluş yıldönümü dolayısıyla TBMM’de resepsiyon düzenlendi. Danıştay Başkanı Güngör, resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Danıştay’daki törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na tepkisiyle ilgili soru üzerine Güngör, Danıştay adına yaptıkları açıklamada konuyla ilgili her şeyin söylendiğini belirtti.

Açıklamada yer alan, “İncinme” ifadesi anımsatılarak, “Feyzioğlu’nun sözlerindeki en çok hangi nokta Danıştay’da rahatsızlık yarattı” sorusu üzerine Güngör, “İçerik üzerinde durmaya gerek yok. Törenimizi tamamlayamadık. Emekli mensuplarımızın plaket töreni vardı. Sayın Cumhurbaşkanımız plaket vereceklerdi, yapılamadı. Bu bile tek başına yetmez mi” dedi.

Feyzioğlu’nun konuşmasıyla ilgili “Uzun tuttuğu için sorun oldu galiba” denilmesi üzerine ise Güngör, “Evet, uzun konuşma. Kendisine tanınan süre 20 dakika, oysa 1 saat konuştu. Biz, o özeni her zaman gösteririz” değerlendirmesinde bulundu.

Gelecek sene TBB Başkanının konuşma yapıp yapmayacağına ilişkin soruya Güngör, bunları konuşmak için erken olduğunu söyledi.

Törende yaşananlarla ilgili soruya Güngör, “Yaşananlar hoş olmadı, böyle bir şey olsun arzu etmezdik” yanıtını verdi. Güngör, bir soruya karşılık, Feyzioğlu’nun konuşmasının içeriğini bilmediğini aktardı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
677 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.