logo

29 Mayıs 2014

‘Yanal istedi ama Beşiktaş’ı seçtim!’

Türkiye, Aydın Karabulut’u Beşiktaş’a transfer olduğunda tanıdı. Ancak siyah beyazlı forma altında bekleneni veremedi. Kartal’dan sessiz sedasız ayrılıp Sivasspor’da yeniden doğdu ve Milli Takım’a kadar yükseldi. Berlin’den İstanbul’a çok genç yaşta geldiğini ve tabii ki hatalar yaptığını belirten genç oyuncu, “İnsanlar beni eskiden yaptıklarım ile yargılamasınlar” dedi. “YANAL İSTEDİ AMA BEŞİKTAŞ’I SEÇTİM” Aydın, o sırada […]

Türkiye, Aydın Karabulut’u Beşiktaş’a transfer olduğunda tanıdı. Ancak siyah beyazlı forma altında bekleneni veremedi. Kartal’dan sessiz sedasız ayrılıp Sivasspor’da yeniden doğdu ve Milli Takım’a kadar yükseldi.

Berlin’den İstanbul’a çok genç yaşta geldiğini ve tabii ki hatalar yaptığını belirten genç oyuncu, “İnsanlar beni eskiden yaptıklarım ile yargılamasınlar” dedi.

“YANAL İSTEDİ AMA BEŞİKTAŞ’I SEÇTİM”

Aydın, o sırada bir çok takımın peşinde olduğunu söylerken bir de itirafta bulundu: “Ersun Yanal beni çok istiyordu. Ama ben inat ettim. Çocukluğumun takımı, taraftarı olduğum, kulübü Beşiktaş’ı seçtim.”

‘ELAZIĞ İLE HAYATA BAĞLANDIM’

O zamanın Beşiktaş’ın hocası Mustafa Denizli ile anlaşamadıklarını belirten başarılı futbolcu, “Beşiktaş yönetimi bana haber vermedin Bursaspor’a vermiş. Bana sorulmadan Bursa’ya verilmem onurumu kırdı. Çok sevdiğim Beşiktaş’tan gönderilmem beni sarstı” diye konuştu.

Siyah beyazlılardan sonra oynadığı Ankara, A.Gücü, Karabük ve Göstepe’de bir türlü istediği performansı gösteremediğini belirten Aydın “Elazığ beni hayata bağladı. Bülent Uygun bana inandı. Onu mahcup etmedim” ifadelerini kullandı.

‘FATİH TERİM BENİ DİPTEN ÇIKARDI’

Yıldızının yeniden parladığı Sivasspor’daki hocası Roberto Carlos’tan övgü ile bahseden Aydın, “Onunla ile çalışılır. Hedeflerin adamı” dedi.

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim için ise başarılı futbolcu, “Kendisi beni hiç ummadığım bir anda, ay yıldızlı kampa çağırarak büyük mornal verdi. Terim beni dipten aldı” diye konuştu.

Sözleşmesinin bittiğini ve menajer kullanmadığını belirten Aydın “Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer. Bana gelen bütün tekliflerle bizzat ben ilgileniyorum” dedi.

SELÇUK VE BURAK 7 YIL BEKLEDİLER

Büyük takımda oynamak emek ister. Çevreme bakıyorum Galatasaray’da oynayan Selçuk ve Burak Yılmaz en az 7 yıllarını büyük takımlara gelmek için çeşitli takımlarda oynadılar, emek sarf ettiler.

100 YILIN FUTBOLCUSU ARDA’DIR

Atletico Madrid’de oynayan Arda Turan bence son yüzyılın Türkiye’nin açık ara yetiştirmiş olduğu en önemli oyuncudur. Başarı, zafer, kupa, performans, tempo, inanmışlık, sevgi, insanlık, futbolcular ne ararsanız var.
Arda Turan ile gurur duyuyorum. Türk futbolcular arasında kendime seçtiğiö en büyük idolüm kesinlikle Arda Turan’dır.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
573 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.