logo

28 Aralık 2014

TFF’den Süper Lig’de devrim gibi karar!

Türkiye futbolunda, Futbol Federasyonu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın işbirliğiyle büyük bir devrime hazırlanılıyor.

gs-fb, galatasaray-fenerbahçeUzun yıllardır gündemde olan ”Neden Avrupa liglerinde olduğu gibi Türkiye’de de derbiler gündüz oynanmıyor” sorusu ortadan kalkacak. Türkiye’de bu sezon, uzun yıllar sonra ilk kez bir derbi karşılaşması gündüz oynanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu, bu konudaki çalışmalarında son aşamaya gelirken, yayıncı kuruluşun karşı çıkmasına rağmen bu uygulama, en azından deneme amaçlı olarak bu yıl hayata geçirilecek.

AVRUPA’DA ÖRNEKLERi ÇOK

Yayıncı kuruluşun özellikle büyük takımların maçlarının gündüz oynanmasına karşı çıkmasına karşın TFF ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu sezon gündüz maçı uygulamasını gündeme aldı ve denemelerini yapmaya karar verdi.

TFF, bu sezon 4 büyüklerin birer derbisini gündüz oynatma kararı alsa da henüz hangi derbilerin bu kapsamda alınacağı belli değil. Avrupa’nın iki önemli ligi, lig maçlarını genelde gündüz oynatıyor. İngiltere Premier Ligi’nde polis taraftarların güvenliği için maçların gece oynanmasına karşı çıkıyor.

Ayrıca Bundesliga’da da maçlar gündüz oynanıyor. Haftada sadece 2 maç gece oynanıyor.

KULÜPLERiN ONAYINA DA SUNULACAK

TFF’nin bu yeni uygulaması ile ligin ikinci devresinde Kadıköy’de oynanacak olan Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşması gündüz oynanabilir. Ayrıca Kadıköy’de oynanacak olan FenerbahçeBeşiktaş ve Türk Telekom Arena’da oynanacak olan G.Saray-Beşiktaş maçı da gündüz başlayabilir.

TFF bu maçlardan bir tanesini seçecek ve kulüplerin de onayıyla bu karşılaşmaları gündüz oynatacak. Bu uygulama gelecek sezondan itibaren genişletilerek devam ettirilecek.

Etiketler: » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.