logo

02 Eylül 2014

Tarık resmen ‘Aslan’ oldu!

Tarık resmen Galatasaray’da… Galatasaray, Tarık Çamdal ile 5 yıllık sözleşme imzalandığını borsaya bildirdi.

Galatasaray, Tarık Çamdal transferinde mutlu sona ulaştı. Sarı-kırmızılılar uzun uğraşlar sonunda genç oyuncu ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.

Sarı-kırmızılı kulüpten borsaya yapılan ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda da yayınlanan açıklamada, Eskişehirspor forması giyen Tarık ile 2014-2015 sezonundan başlamak üzere 5 yıllık anlaşmaya varıldığı bildirildi.

KAP’A YAPILAN AÇIKLAMA
Açıklamada, Eskişehirspor Kulübüne bonservis ücreti olarak 4 milyon 750 bin euro bonservis bedeli ödeneceği aktarılarak “Oyuncuya ise 5 futbol sezonunun her bir sezonunda sırasıyla 1 milyon 177 bin, 1 milyon 284 bin, 1 milyon 391 bin, 1 milyon 498 bin ve 1 milyon 605 bin euro sabit transfer ücreti ve oyuncunun ilk 11 kişilik kadroda oynadığı her resmi karşılaşma için 10 bin euro değişken transfer ücreti ödenecektir. Ayrıca oyuncunun anlaşma süresi boyunca bir sezon içerisinde 30 resmi müsabakada ilk 11 kişilik kadroda oynaması durumunda şirketimiz tarafından 100 bin euro ödeme yapılacaktır” ifadesine yer verildi.

Tarık Çamdal’ın alacağı yıllık ücretler ile maç başı ödemelerin belirli tarihlerdeki Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası euro döviz alış kuruna göre hesaplanacağı kaydedildi.

ES ES’TEN TEŞEKKÜR MESAJI
Öte yandan Eskişehirspor Kulübü, Tarık için resmi internet sitesinden bir teşekkür mesajı yayınlarken, transfer çerçevesinde Galatasaraylı Umut Gündoğan ile anlaşılamadığı için takastan vazgeçildiğini açıkladı.

BERK İSMAİL ANTALYASPOR’DA
Öte yandan Galatasaray Kulübü, genç forvet Berk İsmail Ünsal’ı PTT 1. Lig ekiplerinden Antalyaspor’a kiralandı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
593 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.