logo

Suat Eroğlu’na yumruklu saldırı iddiası

Başbakan Davutoğlu’nun da katıldığı 3. Emek Kısa Film Yarışması’nın ödül töreninde en iyi film seçilen ‘Fıtrat’ın yönetmeni Suat Eroğlu, yumruklu saldırıya uğradığını öne sürdü.

davutoğlu-eroğluHak-İş Konfederasyonunun 39. kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen 3. Emek Kısa Film Yarışması’nın ödülleri sahiplerine verildi.

En iyi film seçilen ‘Fıtrat”ın yönetmeni Suat Eroğlu, konuşmaların ardından salondan çıktıktan sonra bir kişinin yumruklu saldırısına uğradığını ileri sürdü.

Film ekibi de o esnada polisi arayıp şikayetçi olduklarını söyledi. Daha sonra bir gazeteci, geceden ayrılan Başbakan Yardımcısı Arınç’a “yumruklu saldırı” iddiasını sordu.

Arınç, “İlk defa duyuyorum. Biz içeride gayet güzel ödüllerimizi verdik. Arkadaşlarımızla konuştuk. Dışarıda olandan haberim yok” yanıtını verdi.

Hak-İş Genel Başkanı Arslan da iddialar üzerine “Bu kesinlikle bizimle ilgili bir şey değildir. Kim olduğunu bilmiyorum ama böyle bir şeyi asla onaylayamayız” diye konuştu

“BU ÜLKENİN BAŞBAKANI FİLMİNİ…”
İddiaya göre, ödülü almak üzere kürsüye gelen filmin Yönetmeni Suat Eroğlu, salonda gösterimi yapılan filmi sırasında salonda gürültü olmasını eleştirdi.

Eroğlu, “Biz sizleri yaklaşık olarak iki saattir dinliyoruz. Hiçbir saygızılıkta bulunmadık. Keşke siz de 10 dakikalık filmimize müdahele etmeseydiniz. Rahatlıkla izleyebilseydik de emeğe saygıyı görebilseydik, Bülent Bey. Filmi Soma’da hayatını kaybeden işçi kardeşlerime adıyorum. İşçi sınıfına selam olsun” diye konuştu.

Bu sitem üzerine Başbakan Ahmet Davutoğlu şunları söyledi:

“Ben Suat’ı ve ekibini tebrik ediyorum. Bu sitemini de tabi anlayışla karşılarız. O da sanatçı olarak da bunu ifade edebilir. Ama bir ülkenin Başbakanı eğer senin filmini 12 dakika ayakta dinliyorsa, seyrediyorsa, şu anda o ülkenin başbakanının günlerdir iki aydır ilk defa evdeki çocuklarıma söz verdim. Bu akşam yemekte sizinle beraber olacağım diye. İki aydır ilk defa eve gidecektim. Senin için buraya geldim.”

Birincilik ödülünü Başbakan Davutoğlu’ndan alan Yönetmen Suat Eroğlu da Başbakana “Size bir sözüm yok, olamaz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
817 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.