logo

26 Mayıs 2014

Şike kavgası büyüyor: Miraç şahit…

Sivasspor Kulübü Başkanı Otyakmaz: “Bundan sonra cumhuriyet savcılarımız istediğinde, gerekli ifadelerimiz verilecektir. Kongrede yaptığım konuşmanın her kelimesinin doğruluğuna, şu mübarek Miraç Gecesi şahit olsun”

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, kulübün dün yapılan olağan genel kurulunda futbolda şike davasıyla ilgili yaptığı açıklamaların her kelimesinin doğru olduğunu savundu.
Otyakmaz, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Evet, Sivas yiğitler şehridir ve kulübünü yiğitçe yönetir. Süreçte yaptığımız yiğitliğin sayesinde 3 yıldır temizlik edebiyatı yapanların hezeyanlarına verecek cevabımız vardır” ifadesini kullandı.
İlgili kulübün hem eski hem de görevdeki başkanlarına “yiğitlik” gereği zamanında bunları söylediklerini aktaran Otyakmaz, şunları kaydetti:
“İlgili kulübün başkanı, ‘Bunları açıklayın herkes cezasını çeksin’ diye cevap verdi. Biz de ‘Biz size söyledik, siz açıklayın’ dedik. Bu zamana kadar açıklama olmadığı gibi bize yapılan haksız saldırılara devam edildi. Yiğitliğimiz suistimal edilip karşılık görmeyince biz de yiğitliğin muhatabına göre bir limitinin olduğunu kavramış olduk. Bundan sonra cumhuriyet savcılarımız istediğinde, gerekli ifadelerimiz verilecektir. Kongrede yaptığım konuşmanın her kelimesinin doğruluğuna şu mübarek Miraç Gecesi şahit olsun.”
Otyakmaz, Sivasspor’un dün yapılan olağan genel kurulunda “futbolda şike” davasıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

TRABZONSPOR: SONUN YAKLAŞIYOR

Bordo mavililer resmi internet sitesi aracılığı ile yaptığı sert açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Sivas yiğitlerin şehridir. Spor kulüplerini yönetenler temsil ettikleri olguları unutmamalı ve ona göre yaşamalıdır. Yiğitler karşısına çıkan pislikleri temizler. Kuyruğu sıkışınca pisliğin içine tertemiz Trabzonspor’u çekmeye çalışmaz. Sonun yaklaşıyor oluşunun, şuursuzca açıklama yapmaya ittiği bu kişiyi ciddiye almıyoruz.”

Etiketler: » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.