logo

30 Haziran 2014

Robben ve Sneijder FIFA’lık oldu!

Meksika maçının ardından gazetecileri atlatmak isteyen Arjen Robben ile Wesley Sneijder, FIFA’nın protokol kurallarını çiğnedi.

Hollanda-Meksika maçının ardından Portakallar’ın iki oyuncusu küçük çaplı bir krize neden oldu. Wesley Sneijder ve Arjen Robben, maçın bitiş düdüğünün ardından soyunma odasına girerlerken, prosedürler gereği geçmeleri gereken yolları takip etmediler. Yıldız futbolcular ‘mixed zone’ olarak adlandırılan ve gazetecilerin bulunduğu bölümden değil de başka bir yolu izleyerek çıkışa gidince konu FIFA’ya intikal etti.
FIFA kuralları, oyuncuların röportaj vermek zorunda olmasalar bile en azından bu bölgeden geçmelerini zorunlu kılıyor. Oyuncuların gazetecileri atlatmak adına direkt otobüse giden bir seçeneği tercih etmelerinin ardından bir FIFA yetkilisi, Hollanda’nın konuyla ilgili uyarılacağını dile getirdi. Ciddi bir yaptırımın getirilmeyeceği olayla ilgili uyarı cezası verileceği belirtilirken, Hollandalı yetkililerin ise olayı hemen kapatmak adına bugün, Rio de Janeiro’da Sneijder ve Robbenli bir basın toplantısı tertip edecekleri bildirildi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
593 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.