logo

Refah Sınır Kapısı açıldı

Gazze’nin dünyaya açılan tek kapısı durumundaki Refah Sınır Kapısı’nın bugün sadece umre ziyaretçileri için açıldığı bildirildi. AA muhabirine konuşan Gazze’deki Sınır Kapıları İdaresi Müdürü Mahir Ebu Subha, Mısır yönetiminin kapıyı “sadece” umre ziyaretçileri için açtığını belirterek, “Bugün 800 Filistinli umre yolcusu, Refah Kapısı’ndan geçerek Gazze’den ayrılacak, umreden dönen 800 kişi de Gazze’ye giriş yapacak” dedi. […]

Gazze’nin dünyaya açılan tek kapısı durumundaki Refah Sınır Kapısı’nın bugün sadece umre ziyaretçileri için açıldığı bildirildi.

AA muhabirine konuşan Gazze’deki Sınır Kapıları İdaresi Müdürü Mahir Ebu Subha, Mısır yönetiminin kapıyı “sadece” umre ziyaretçileri için açtığını belirterek, “Bugün 800 Filistinli umre yolcusu, Refah Kapısı’ndan geçerek Gazze’den ayrılacak, umreden dönen 800 kişi de Gazze’ye giriş yapacak” dedi.

Ebu Subha, aralarında 4 bin hastanın da bulunduğu 15 bin kişinin, temel ihtiyaçları dolayısıyla kapının kendileri için de açılmasını beklediğini söyledi.

Mısır yönetimi, 3 Temmuz 2013’teki askeri darbenin ardından, İsrail’in ablukası nedeniyle Gazze’nin dünyayla tek bağlantı noktası durumundaki Refah Sınır Kapısı’ndan geçişlere, istisnai durumlarda ve süre sınırlaması koyarak izin veriyor.

Etiketler: » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.