logo

Polis merkezinde zanlıya işkenceyle suçlanan 6 polis serbest

Sultanbeyli Fatih Polis Merkezi’ndeki işkence iddiası üzerine bir hafta önce tutuklanan polis memurlarını, Paşakapısı Cezaevi’nin önünde meslektaşları ve yakınları alkışlarla karşıladı.

polis-iskence-sultanbeyliSultanbeyli Fatih Polis Merkezi’nde bir zanlıya işkence yaptıkları gerekçesiyle geçen hafta tutuklanan 6 polis memuru bir üst mahkemeye yapılan itirazın kabul edilmesi üzerine geceyarısı cezaevinden tahliye edildi.

Serbest bırakılan polis memurlarını Paşakapısı Cezaevi’nin önünde meslektaşları ve yakınları alkışlarla karşıladı.

Bir hafta önce tutuklanan 6 polis için yapılan itirazı, Anadolu Adliyesi 5 . Sulh Ceza Hakimliği karara bağladı. Hakimlik, polislerin tahliyesine karar verdi.

Tahliye kararını öğrenen tutuklu polislerin meslektaşları, yakınları ve arkadaşları ile Emniyet-Sen Genel Başkanı İrfan Çelik ve avukatlar, dün akşam saatlerinden itibaren Paşakapısı Cezaevi önünde beklemeye başladı. Ancak Adliyeden alınan savcılık müzekkeresinin eksik olması nedeniyle polislerin serbest bırakılması yaklaşık 8 saati buldu.

Polis memurları, evrakların tamamlanmasının ardından saat 01.30 sıralarında cezaevinden çıktı. Kapıda bekleyen meslektaşları ve yakınları polisleri alkışlarla karşıladı. Tahliye edilen polisler araçlarla cezaevinden ayrıldı.

Etiketler: » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.