logo

25 Aralık 2015

PKK, kütüphaneye saldırdı: 6 yaralı!

Şırnak’ta Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl Halk Kütüphanesi’nin bulunduğu binaya PKK’lılar tarafından patlayıcı atıldı. O sırada içeride bulunan 4 öğrenci ve 2 personel yaralandı.

şırnak-kütüphane-pkk-saldırıŞırnak’ta Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl Halk Kütüphanesi’nin bulunduğu binaya giren PKK’lı bir grup kazan dairesine el yapımı patlayıcı attı. Patlama nedeniyle binada çıkan yangında etüt yapan 4’ü öğrenci ile 2’si personel olmak üzere 6 kişi yaralandı. İtfaiye ile polisin TOMA araçları yangına müdahale ederken, söndürme çalışmaları sırasında da güvenlik güçlerine PKK’lılar tarafından ateş açıldı.

şırnak-kütüphane-pkk-saldırıSaldırı sırasında binan etüt ve kütüphane bölümünde bulunan 17 öğrenci, olay yerine gelen güvenlik güçleri tarafından güçlükle tahliye edildi. Personelden bazıları binanın penceresinden çıkarılabildi.

Binada bulunanların tahliye edilmesi sırasında PKK’lılar tarafından güvenlik güçlerine otomatik silahlarla ateş açıldı. Polisin de karşılık vermesi üzerine bölgeden silah sesleri yükseldi. Bu arada bölgede bulunan bazı vatandaşlar da pencerelerden binaya girerek, içeride öğrenci ve personel bulunup bulunmadığını kontrol etti.

şırnak-kütüphane-pkk-saldırıPolisten itfaiyeye ‘müdahale et’ uyarısı

Yangın söndürme çalışmalarına, telefonla bilgi verilmesine rağmen itfaiye ekiplerinin geç geldiği iddia edilirken, polisin TOMA araçları da alevlere müdahale etti. Bu sırada polis zırhlı aracından itfaiye ekiplerine, “İtfaiye neden müdahale etmiyorsun. Hakkınızda yasal işlem yapılacak” diye anons yapıldı. Binada alevler kontrol altın alındıktan sonra, ağır hasar gören binada soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

PKK’lı bir grup dün de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasına saldırmış, binada ağır hasar meydana gelmişti.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
262 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET