logo

‘Ortadoğu Hira’nın merkezidir’

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Filistinlileri yalnız bırakmayacaklarını söyledi. Davutoğlu, “Bu ramazan benliğimizle ruhumuz Gazze’de” dedi. Davutoğlu, Ortadoğu’nun bataklık merkezi değil aziz vahyin, Hira’nın merkezi olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Topkapı’daki 1453 Sosyal Tesisleri’nde, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları tarafından düzenlenen sahur programına katıldı.

Ramazanın bir muhasebe ayı olduğunu belirten Davutoğlu, dünyanın her köşesindeki kardeş acılarının, ızdıraplarının yüreklerde hissedilmesi gerektiğini söyledi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Bu ramazan gönlümüzün bir yarısı Suriye’de, bir yarısı Irak’ta ama bütünüyle her anıyla iliklerimize kadar ulaşan benliğimizle ruhumuz Gazze’de” dedi.

“Gazzelilerin bize söylediği gibi bütün bu mazlumlar bize Allah’ın emanetidir ve Allah şahit olsun ki o mazlumlara sonuna kadar ezeli ve ebedi olarak sahip çıkacağız ve hiçbir yerde Filistin, Gazze davasını yalnız bırakmayacağız” diyen Davutoğlu şunları söyledi: Birileri tarafsız olalım diyecek belki, belki birileri Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım diyecek ama biz o bataklık dedikleri Şam’ı, Şam-ı Şerif bilmişiz, o bataklık dedikleri Ortadoğu’da ki Mekke’yi Medine’yi Kabe bilmişiz, o bataklık dedikleri Ortadoğu’da ki Bağdat’ı kardeş bilmişiz, o bataklık dedikleri Kerkük’ü aziz bilmişiz, Ortadoğu bataklık değil, insanlığı ayağa kaldıran o aziz vahyin merkezidir, Hira’nın merkezidir.”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
635 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.