logo

19 Kasım 2014

Milli Takım’da sürpriz stad kararı! Artık maçlar…

Türkiye-Kazakistan maçı sonrası Milli Takım’ın bundan böyle gruptaki ev sahibi maçlarını Kadir Has Stadı’nda oynamak istediği öğrenildi.

Kadir Has Stadı Türkiye Futbol Federasyonu Müsabakalar ve Organizasyon birimi yetkilileri, Kazakistan maçından sonra Kayseri’yi arayıp stadın ve sahanın zemini hakkında son durum bilgisi aldı. Kayseri’de oynanan maçlarda bugüne kadar bir sorun çıkmaması ve stadın modern hali nedeniyle TFF’nin milli maçlar konusunda ilk tercihinin Kadir Has Stadı olduğu öğrenildi.

UEFA STANDARTLARINDA EN ÜST SEVİYEDE

Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri A.Ş. Genel Müdürü Ali Üstünel, Kadir Has’ın açıldığı günden bu yana 4 milli maç, 2 Türkiye Kupası, U-20 Dünya Kupası açılış maçı ve B grubu karşılaşmalarına ev sahipliği yaptığını belirtti. Üstünel, A milli futbol takımının bundan sonraki maçlarını Kayseri’de oynaması konusundaki gelişmeleri şöyle aktardı:

32 bin kişi kapasiteli Kadir Has Stadımız, 460 adet yüksek çözünürlüklü kamera, Passolig sistemine uygun 54 dijital turnikeyle, Futbol Federasyonu tarafından Türk Milli Takımı’nın Euro 2016 eleme müsabakalarını oynayacağı aday statlardan birisi olarak bildirildi. Bunun için stadımızda UEFA denetçileri tarafından bir inceleme yapıldı ve bunun sonucunda UEFA değerlendirmelerinin en yüksek standardı olan 4 yıldız verildi. Türkiye- Kazakistan maçı sonrası TFF Müsabaka ve Organizasyon Birimi yöneticileri bizi arayıp, stadın ve zeminin son durumunu sordular. Bu da önümüzdeki dönemde milli takımımızın yeniden Kayseri’ye gelmesi anlamını taşıyor. İnşallah bu konudaki beklentimiz de boşa çıkmayacak ve milli takımımızı yeniden Kayseri’de ağırlayacağız”dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.