logo

Mevlüt Uysal müjdeyi verdi

mevlüt uysalBaşakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal İstanbul’un Sesi radyosunda program konuğuydu. Ali Usta’nın sorularını yanıtlayan Uysal, Başakşehir’e yapılacak olan projelerden bahsetti.

Mevlüt Uysal, Sağlık Kent projesinin 2016 yılında başlıyacağını ve 2019’a doğru biteceğini söyledi. Uysal “Bu proje Başakşehirimizin en büyük projesi” dedi.

Uysal konuşmasında ulaşımdanda bahsetti. Kuzey Marmara otoyolunun buradan geçeceğini dile getirdi. Demir yolu konusunda ise “Kayaşehir – Metrokent arasında bir metro projemiz var. Onunda inşallah 2016 yılında bitirmeyi planlıyoruz” dedi. Ayrıca Kayaşehir’den Oyak Kente kadar mahalleleri dolaşcak bi metro ağınında olacağını belirtti. Ulaşımdan sıkıntı çeken Bahçeşehirlilere ise “Bizim amacımız Marmaray’ı Bahçeşehir’e kadar bağlamaktı ama araya Kanal İstanbul projesi girince ertelendi. Marmaray kısa süre içinde Halkalı’ya ulaşmış olur. Oraya ulaştıktan kısa süre sonrada Bahçeşehir’e de bağlanacaktır” dedi.

Sayın Başkan ayrıca Sefaköy’den Başakşehir Fatih Terim Stadı’na da havaray projesinin başlıuacağını duyurdu.

“4. Etap’a Metro Gelemez” 

Başkan Uysal 4. Etap’tan en çok gelene soruların metro ile alakalı olduğunu söyledi. Sayın Uysal şunları ekledi ” 4. Etap 4.5 kilmetrelik bir alan ve buraya metro projesi gelemiyor. Gelse bile durak yapıcak yer yok. Biz Başakşehirliler metroya yürüyerek gitmesin diye otobüs seferlerini açtık. Biz bu seferleri açarken vatandaşımızın cebinden para çıkmasın 2. bir bile basmasın istedik. Şu an Aksaray’dan metroya binen biri tek biletle Başakşehir’e geliyor. Başakşehir’den Kayaşehir’e veya 4. Etap’a otobüse 5 kuruş basarak biniyor” diye konuştu.

“Seneye Başakşehir’de üniversite eğitimi başlıcak”

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ilçede bir vakıf üniversitesinin kurulacağını hatta isminin “İbn Haldun” olacağını söyledi. Uysal üniversite hakkında şunlar söyledi “Kayaşehir’in arkasında kurulacak olan bi üniversitemiz var. Bu üniversitemiz bazı vakıflar tarafında kurulacak. Üniversitemiz eğitim – öğretime 2016 Eylül ayında başlıcak”dedi.

Mevlüt Uysal bazı yerlerde okulların eksik olduğunu bildiğini bunun için çalışmaların başlatıldığını dile getirdi.

 

Kaynak: BAŞAKŞEHİRNET

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1005 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.