logo

11 Haziran 2014

Mancini şart koştu! İşte gidecek isimler!

G.Saray’da günlerdir beklenen Ünal Aysal-Roberto Mancini zirvesi gerçekleşti, 3.5 saat sonunda taraflar “devam” kararı verdi.

Ünal Aysal, Les Ottomans Otel’de 3.5 saat görüştüğü Mancini ile tüm detayları masaya yatırdı. Aysal, “Ekonomik tasarruf” politikasını anlattı, İtalyan Hoca da “Evet” dedi.
9 MİLYON AÇIĞIMIZ VAR HOCA
Transfer, Florya, gidecek-kalacak oyuncular ve yeni sistem ile kamp bölgesinin görüşüldüğü görüşmede Aysal, Mancini’ye “UEFA tepemizde. Geçen yıl 9 milyon euro açık verdik. Drogba’nın gidişi ile 4.5 milyon euro bu açık azaldı. Ancak mali disiplin şart. Ciddi bir tasarruf dönemine girmemiz gerekiyor” dedi. Ardından “Bu şartlarda kabul ediyorsan devam edelim, yoksa çözümümüzü bulalım” dedi.

4 TRANSFERE ‘KALIRIM’ DEDİ
Mancini bu sözlere karşılık “Devam ederim ama detaylar önemli” diyerek projenin detaylarını istedi. Aysal tüm deyları anlattı. Taraflar Olcan, Mevlüt, Balanta ve Gökhan Töre veya bir sağ kanat oyuncusu karşılığında 4 transfere anlaştı.
İşte zirveden çıkan tüm kararlar:
4 ÇİLEKLİK TRANSFER PAKETİ
* 12 milyon euro nakit para, ayrıca satılacak veya kiralanacak 12-13 oyuncudan gelecek para.

* İlk önce Olcan Adın transferi bitirilecek. Trabzonspor’a takas ve nakit para konusunda anlaşma için tüm şartlar zorlanacak.

* Savunmadaki öncelik Kolombiyalı Eder Balanta. 21 yaşındaki solak stoper için sihirli formül devreye sokulmalı, yani bir fonla yüzde 50 yüzde 50 bonservisin satın alınması.

* Mevlüt Erdinç forvette ihtiyaç duyulan bir oyuncu, mutlaka alınmalı. Bonservisi için 3.5 milyon euro maksimum paraya çıkılabilir.

* Gençleştirme operasyonu devam edecek. Yetenekli gençler alınmaya devam edilecek.

* Yeni madenler bulmak için scott ekibi güçlendirilecek. G.Saray’da oynamış, antrenörlük yapan isimler ekibe dahil edilecek.
FLORYA’DA YENİ YAPILANMA
* Florya’da Erdal Keser idari koordinatör olarak görev alacak. Tecrübesi ile takıma katkı sağlayacak.

* Yönetimden 2 isim lojistik destek sağlayacak. Emir Sarıgül, Abdürrahim Albayrak modeli takım içi ilişkileri düzenleyecek. Ebru Köksal ise takımın yurt dışı ilişkileri ve iletişimini güçlendirecek.
TAKTİĞE AYSAL-SİLİN: 4-2-3-1
* Yeni sezonda G.Saray değişik sistemlerde oynayacak. Ancak öncelikli sistem 4-2-3-1… Mancini bir çok maçta bu taktikle maça çıkacak ve istikrar sağlayacak.

* Son haftalarda denenen Drogba’sız bu sistemde Burak Yılmaz tek forvet, Sneijder forvet arkası ve iki kanat olacak. Olcan ve Gökhan Töre (Veya yabancı) kanatlarda görev yapacak. Selçuk-Melo orta sahası, dörtlü savunma ile desteklenecek.
BRUMA VE KORAY’A ÖZEL İLGİ
* Geçen sezon sakatlanan ve ikinci yarıda formalite olarak G.Antep’e kiralanan Bruma için Ünal Aysal, “Daha çok değerlendirelim” dedi. Mancini de “Olur” verdi.

* Yine savunmada Koray Günter’e çok umut bağlanıyordu. Bu genç oyuncuyu Mancini yeni sezonda daha çok kullanacak.
GİDECEKLER DE KONUŞULDU
* Eboue, Amrabat, Dany mutlaka gönderilsin. Satıştan veya kiralamadan gelen para bütçeye eklensin.

* Aykut, Gökhan Zan, Aydın Yılmaz, Salih Dursun takasta kullanılabilir.

* Umut Gündoğan, Berk İsmail, Lucas kiralanabilir.

* Eğer Balanta alınırsa Chedjou satılsın veya kiralansın.
SNEİJDER-MUSLERA’YA ŞARTLI VİZE
* Muslera ve Sneijder’in Dünya Kupası performansı beklensin. Duruma göre astranomik ücretler önerilirse satışı olabilir. Ancak aynı değerde oyuncular daha ekonomik şekilde alınsın.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
774 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.