logo

Malezya yolcu uçağı düştü!

Amsterdam – Kuala Lumpur seferini yapan Malezya Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Ukrayna’nın Rusya sınırı yakınlarında düştü. Uçaktaki 295 kişi hayatını kaybederken, Ukrayna İçişleri Bakanlığı uçağın füzeyle vurularak düşürüldüğünü açıkladı.

malezya-uçak-kaza

Rus Interfax haber ajansı, içinde 295 kişi bulunan Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağının Ukrayna’da vurularak düşürüldüğünü duyurdu.

Rusya sınırı yakınlarında düşen uçakta bulunan 280 yolcu ve 15 kişilik mürettebatın tamamının hayatını kaybettiği açıklandı.

Konuyla ilgili Ukrayna İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada uçağın karadan atılan füzeyle vurulduğu kaydedildi.

Bir diğer iddiaya göre ise uçak, Rus ayrılıkçılar tarafından düşürüldü. Interfax ajansı, uçağın 10 bin metrede vurularak düşürüldüğünü açıkladı.

Rusya yanlısı ayrılıkçılar ise uçağı Ukrayna Havakuvvetleri’nin düşürdüğünü öne sürdü. Boeing tipi uçağın Amsterdam’dan Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a uçmakta olduğu kaydediliyor.

OBAMA’DAN PUTİN’E TELEFON
ABD Başkanı Barack Obama da konuyla ilgili Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i telefonla aradı.

Bu Malezya Havayolları’nın yıl içinde yaşadığı ikinci olay. 8 Mart’ta Kuala Lumpur – Pekin seferini yapan boeing tipi uçak içindeki 239 kişiyle kaybolmuştu. O tarihten bu yana uçaktan tek bir iz bile bulunamadı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.