logo

Loğoğlu: Monşerlere kurban olsunlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Başbakan Erdoğan’ın Ekmeleddin İhsanoğlu’na yönelik “Bunlar monşer” şeklindeki sözlerine yanıt verdi. İhsanoğlu’nun halk arasında rahatça dolaştığını söyleyen Loğoğlu, “Erdoğan halkın arasına girdiğinde ya küfrediyor ya dayak atıyor. O şekilde düşünenler monşerlere kurban olsunlar” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, İsrail-Filistin arasındaki gelişmeleri değerlendirdi.

Hükümetin sessiz kaldığını ifade eden Loğoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “İşine geldiği zaman Müslüman dünyaya sahip çıkıyor ama her ne hikmetse burnumuzun dibinde, çok daha vahim gelişmelere gebe olacak ortam hakkında; İsrail-Filistin, İsrail-Gazze ve Gazze’nin İsrail’e yönelik karşılıklı duruş ve davranışları hakkında hiçbir şey söyleme gereği hissetmiyor. Biz buna, etikten, ahlaktan yoksun, oportünist bir dış politika yaklaşımı olarak bakıyoruz. Dış politikada ancak işine geldiği zaman, işine geldiği ölçüde araç olarak gören bir zihniyet ve onun baş mimarı Erdoğan, bu konuda sessizliğini halen koruyor.”

Loğoğlu, TIR şoförlerinin çok asil davrandığını, ölçülü konuştuğunu, ayrıntıya girmediğini dile getirerek, şoförleri tebrik ederek, teşekkürlerini iletti.

Bölgedeki su sorununa dikkat çeken Loğoğlu, “Önümüzdeki günlerde bu su konusu, daha ciddi şekilde, ciddi ölçülerde gündeme gelebilecektir. Gerek Irak, gerek Suriye’nin parçalanma sürecine daha fazla ilerlediği noktada, su konusu Türkiye’nin başını en fazla ağartacak, ağartmaya aday konulardan biri olarak gündeme gelecektir” diye konuştu.

Musul’daki konsolosluk personelini kimin kaçırdığının belli olmadığını vurgulayan Loğoğlu, “Hükümet’in, AKP’nin zamanlama açısından en işine gelecek noktada serbest bırakılmalarını beklemek herhalde en doğru beklenti olur” dedi.

‘MONŞERLERE KURBAN OLSUNLAR’
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 partinin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na yönelik kullandığı “Bunlar monşer” sözlerine yanıt veren Loğoğlu, şunları kaydetti:

“Ben şundan eminim, Sayın Başbakan, AKP’nin cumhurbaşkanı adayı, monşerin ne olduğunu bilmiyor, bilse böyle konuşmaz. Sözde kendine göre monşerleri aşağılıyor mu farklı bir alana mı itmek istiyor? Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu, Yozgat, İstanbul, Sakarya’ya gitti, halk arasında rahatça gidip dolaşabiliyor. Etrafında yüzlerce koruma yok. Halktan adamlık, halkın arasında olabilmektir. Allah korusun Cumhurbaşkanı adayı Sayın Erdoğan, halkın arasına girdiğinde ya küfrediyor ya dayak atıyor veya itidalini kaybedip, çok sıkıntılı durumlara düşüyor. Hangisi monşer, hangisi halk adamı? Adana tabiriyle söyleyelim, Sayın Başbakan ve o şekilde düşünenler, monşerlere kurban olsunlar.”

Başbakan Erdoğan, Erzurum’da yaptığı konuşmada isim vermeden Ekmeleddin İhsanoğlu’nu eleştirmişti. Erdoğan, “Cumhurbaşkanının yolla işi olmaz mı, metroyla işi olmaz mı, tünellerle, viyadüklerle işi olmaz mı Bunlar monşer, monşerlerin bu tür şeylerle işi olmaz” demişti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
605 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.