logo

‘Kürt çocuklar cahil kalsın istiyorlar’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayburt’ta Kobani gösterileri hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bayburt’ta konuştu. Erdoğan, konuşmasında “Hiç endişeniz olmasın Türkiye Cumhuriyeti üç beş sokak serserisine boyun eğecek değildir” dedi.

“Onlar yakarlar ama bedelini ağır öderler. Biz daha iyisini yaparız” ifadelerini kullanan Erdoğan, Kobani gösterileri hakkında açıklamalar yaptı.

Erdoğan, “Biz kesilen sakal daha gür biter, kesilen kol yerine gelmez diyen bir ecdadın torunlarıyız. Bunu iyi bilsinler. Bu vandallara yaptıkları bu şımarıklığın hesabını sorarız” ifadelerini kullandı.

Eylemlerde okullara, müzelere ve kütüphanelere saldırıldığını belirten Erdoğan, “Şu anda okul, müze, kütüphane, kitap yakarak bunlar da nasıl bir barbar olduklarını tüm dünyaya gösteriyorlar. Bunu çok bilinçli yapıyorlar. Kürtler okumasın, cahil kalsın diye yapıyorlar. Kürt çocukları okula gitmesin, kitapla tanışmasın, kitap okumasın, cahil kalsın diye bunu yapıyorlar. Çünkü Kürt çocukları okursa bunların tuzağına düşmeyecek, bunların istismarına gelmeyecek. Yazıklar olsun diyorum, bu barbar terör örgütüne yazıklar olsun diyorum. Bu barbar terör örgütünün gölgesinde siyaset yapanlara da yazıklar olsun diyorum”dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
607 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.