logo

22 Kasım 2014

Konsolostan olay sözler: Ergin Ataman teröristtir!

Galatasaray ile Kızılyıldız arasında oynanan maç öncesi 1 taraftarın ölümüyle sonuçlanan olaylar, Sırp basınının ana gündem maddesi oldu.

Ergin AtamanSırbistan’ın İstanbul’da bulunan Başkonsolosu Zoran Markovic, açıklamasında, genç Ivkovic’in 5 saat boyunca kanamasının sürdüğünü, kan kaybından öldüğünü ve Türk doktorların büyük mücadele verdiğini belirtti.

KONSOLOS: “ERGİN ATAMAN TERÖRİSTTİR”

Sırp konsolos; “Galatasaray antrenörü, maçtan sonra diyor ki, bizim taraftarlarımız teröristmiş ve Türk taraftarları terörize etmiş. Ben de diyorum ki, o teröristtir ve bu sözümün arkasındayım” ifadelerini kullandı.

Zoran Markovic; “3 otobüs taraftar vardı ve polis eskortuyla Sırbistan’a döndüler. Yolda hiç durdurulmadılar ve Bulgaristan sınırına kadar hiç ara vermeden yol aldılar. Bu gerekli bir güvenlik prosedürüydü. İstanbul’daki trafik polislerinden, Sırbistan plakalı araçlara dikkat edilmesini de talep ettim” dedi.

“KOSOVA DİYE BAĞIRDILAR”

Sırp gazeteleri ise, maç öncesi ve sonrası çok ateşli bir atmosfer olduğunu yazdı. Türk taraftarların sürekli “Kosova, Kosova” diye tezahürat yaptıklarının altını çizdi.

ERGİN ATAMAN NE DEMİŞTİ?

“300-400 Sırp zıpır, taraftarımıza, Türk polisine taşlarla ve meşalelerle saldırdılar. Salona gelirken salonun önünde gördüğüm ve yaşadığım manzara dehşet vericiydi. 300-400 kişilik bir grup, sahil yolundan askeri bir tabur gibi toplu halde yolu kapatarak geliyordu. Oradan buraya gelinceye kadar kimse müdahale etmedi. Biletleri ve maça giriş izinleri yok. Ayrıca üst düzeydeki emniyet kuvvetlerimizi de nasıl yanılttılar, hayretler içindeyim. 300-400 Sırp… Bunlara ‘terörist’ diyeceğim. Bu konuda Avrupa Ligi yönetimini de acil bir şekilde ceza vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu taraftara zaten çok fazla taviz veriliyor. Belgrad’da 18 bin kişilik salonda 25 bin kişi vardı, kınıyorum.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.