logo

03 Ağustos 2014

‘Kazanacak aday benim’

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Demirtaş, Kadıköy mitinginde iddialı konuştu. Demirtaş, “Bizi ikinci tura taşısınlar. Asıl kazanacak aday biziz” dedi.

Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kadıköy Meydanı’nda düzenlenen mitingte halkla seslendi.

Demirtaş, seçimin ikinci tura kalması durumunda Erdoğan’ın karşısında seçimi kazanacak tek adayın kendisi olduğunu savundu.

Demirtaş, “İkinci tura kalamazsak, ‘Ne yapacaksınız ‘ diye soranlar, bizi ikinci tura taşısınlar. Asıl kazanacak aday biziz, Erdoğan’ın karşısında Türkiye’deki halkları iktidara taşıyacak olan biziz. Umut ve heyecan biziz. Bunu görmeyip, sıtmaya razı olmak ilericilik ve devrimcilik değildir. AKP, MHP ve CHP’ye oy vermiş olanlar, oy vereceğiniz kişi başkasına zulüm yaparsa sadece kendi mezhebini, kimliğini öne çıkarıp, geride kalanlara hakaret ederse bu suça siz de ortak olursunuz” diye konuştu.

Kendilerinin seçilmemesi durumunda Türkiye’nin kamplaşacağını aktaran Demirtaş, Suriye’de yaşananların bir uyarı niteliğinde olduğunu söyledi. Demirtaş, Suriye’de halkın ayrıştığını ve bir arada yaşama kültürünün yok olduğunu dile getirdi.

Demirtaş, Başbakan’ı Gazze saldırılarına devam eden İsrail üzerinden de eleştirdi ve şunları kaydetti:

“Öyle bağırıp çağırmayı bırak. İsrail’le askeri anlaşmaları iptal et. 12 askeri anlaşma var. Ekonomik ilişkilerden askeri tatbikatlara, istihbarata kadar tamamını askıya alman lazım. Latin Amerika ülkeleri bile elçilerini geri çekti. Sen ne yaptın bugüne kadar Öyle Coca-Cola’yı boykot etmekle İsrail mi çöker kola satışlarını patlattınız. O nedenle biraz ciddi olun, Filistin halkına destek sunmak istiyorsanız, halkı kandırmayı bırakın. Ciddi bir boykotla İsrail’in bu katliamlarını durduralım.”

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
632 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.