logo

‘Kardeşimi kızağa çektim’

Adalet Bakanı Bozdağ, kardeşinin yüksek müşavirliğe atandığını söyleyen CHP’li Özgündüz’e “Kardeşimi kızağa çektim, takdir beklerken, eleştiri aldım” yanıtını verdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM Genel Kurulu’nda, CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz’ün, kardeşinin Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı’ndan yüksek müşavirliğe atandığına yönelik sözlerine yanıt verdi.

Bozdağ, kardeşinin hukuk fakültesi mezunu olduğunu, 28 Şubat sürecinde hakimlik savcılık sınavını kazandığını, o günden bugüne meslekte olduğunu söyledi.

Kardeşine torpil yapmış bir noktaya getirilmesinden üzüleceğini dile getiren Bozdağ, kardeşinin, çok çalışkan, zeki, başarılı olduğunu anlattı.

Bozdağ, bakan olduğunda kardeşini kendisinin görevden aldığını kaydederek, kardeşine aktif görev vermesi halinde, “Niye genel müdür, müsteşar, müsteşar yardımcısı yaptınız” denileceğini ifade etti.

Bakan olduktan sonra kardeşini pasif göreve aldığını, Adalet Bakanlığı’nda yüksek müşavirlik görevinin kızak görev olduğunu anımsatan Bozdağ, şöyle devam etti:

“Kardeşimi kızağa çektim, etik olmuyor, doğrusunu yapmak için yaptım. Takdir beklerken, kardeşinize kıyak yaptınız diye eleştiri aldığım için üzüldüm. Kardeşimle iftihar ediyorum, daha büyük görevleri hak ediyor. Kardeşi bakan olduğu için göreve maalesef göreve gelemiyor, o da onun kaderi.”

Etiketler: » » » » » » »
Share
632 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.