logo

Kafa kesmeye Obama’dan jet cevap

IŞİD rehin aldığ ABD’li gazeteci Steven Sotloff’un kafasını kesti. IŞİD’in bu vahşi cinayetine ABD Başkanı Obama, Irak’a 350 asker daha göndererek cevap verdi.

ABD Başkanı Barack Obama, ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği’ni korumak için 350 ilave askerin Bağdat’a gönderilmesi emrini verdi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “Başkan Obama, Savunma Bakanlığı’na Bağdat’taki diplomatik tesislerimiz ve personelinin korunması için 350 kişilik ilave Amerikan askeri personelinin görevlendirilmesi yönünde emir verdi” denildi.

Açıklamada, bu adımın, kurumlar arasında kapsamlı bir gözden geçirme çalışmasının ardından Savunma Bakanlığı’nın tavsiyesi üzerine atıldığı, görevlendirilen ilave askerlerin muharip rol üstlenmeyecekleri belirtildi.

ABD’Lİ ASKER SAYISI BİNE YAKLAŞTI
ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü John Kirby de, Obama’nın Bağdat’a yeni askerler gönderme talimatıyla birlikte, Irak’ta diplomatik güvenliği artırmaktan sorumlu toplam askeri personel sayısının 820 civarına ulaşacağını söyledi.

KAFA KESEREK İNTİKAM 
Irak ve Suriye’de faaliyet gösteren terör örgütü IŞİD iki hafta içerisinde iki ABD’li gazetecinin kafasını kesti.

ABD’nin Irak’ta düzenlediği hava saldırılarının intikamını alan IŞİD, geçtiğimiz yıl Suriye’de kaçırdığı gazeteci Steven Sotloff’un kafasını kestiği video görüntülerini yayınladı.

‘BİR SONRAKİ KURBAN İNGİLİZ’ 
Sotloff’un kafasının kesildiği video görüntüsünde bir sonraki kurbanın İngiliz bir rehine olacağı belirtildi.

IŞİD geçtiğimiz hafta da, ABD’li gazeteci James Foley’in kafasını kesmişti.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
562 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.