logo

‘İsrail Hitler’den beterini yapıyor’

Başbakan Erdoğan, Hatay mitinginde yaptığı konuşmada İsrail’i eleştirdi ve “Hitler’in atalarına yaptığının daha beterini Filistinlilere yapıyorlar” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay mitinginde halka seslendi.

Erdoğan’ın hedefinde Gazze’ye yönelik saldırılarına devam eden İsrail vardı.

Uluslararası kamuoyunu Gazze’de yaşananlara sessiz kalmakla eleştiren Erdoğan, “İsrail Hitler’in atalarına yaptığının daha beterini Filistinlilere yapıyor” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Muhalefet 10 Ağustos geçse de şu işten kurtulsak diyor. Seçim CHP ve MHP’ye büyük dert oldu. Kaybederlerse bedelini ağır ödeyeceklerini biliyorlar. Taban içimizden bir aday çıkartamadınız diyor. CHP ile MHP dışındaki partilerin toplam oy oranı yüzde 1 bile değil.

MHP’nin haline bakın; Devrimci Sosyalist İşçi Partisi’ni, Devrimci Halk Partisi’ni çatısı altına aldı. Bahçeli, aynı çatı altında buluştuğu partilerle işbirliğini tabanına açıklasın. Marjinal partilerle yol arkadaşlığı yapmak zorunda kaldı. MHP bütün iradesini CHP ve Pensilvanya’ya kiralamış durumda. MHP’li kardeşim buna itiraz edecek biliyorum. Sandıkta MHP yönetimine gereken dersi verecektir.

Bunlar değişim istemez, Türkiye’nin gelişmesini aktif öncü parti olmasını istemez. 2010’da millet bu ittifaka gereken dersi verdi. 10 Ağustos’ta da gereken cevabı verecektir.

12 yıl boyunca demokrasinin standartlarını yükseltmek, toplumsal barışı güçlendirmek için mücadele verdik. Karşımıza engeller çıkarttılar, mafya çıktı, darbe senaryoları çıktı, hepsini geride bıraktık. Biz yeni Türkiye’ye inandık. Yeni Türkiye kardeşliktir. Milletimizle birlikte yeni Türkiye’yi inşa etmeye devam edeceğiz.

İsrail denen terör devleti dünya barışını dinamitliyor. Kumsalda oynayan çocukları vuruyorlar. Ey Amerika, Rusya, batı neredesin? Şu ana kadar Türkiye gibi Katar, Şili, Ürdün, Venezuela gibi ülkeler dışında tepki gösteren olmadı. Ama Londra ve Paris gibi ülkelerde halklar ayaklanıyor. Türkiye’de protestolar yapılıyor. Şimdi İstanbul mitingimiz bunun finali olacak. İsrail her zamanki gibi Filistinlileri katledeceğini ve tepki görmeyeeğini zannediyor.

İsrail bomba yağdırırken, İsrailliler film izler gibi alkış tutuyor. Zaman zaman yaşananları Hitler zulmüne benzetince bana tepki gösteriyorlar. Ne farkı var? İsrail Hitlerin atalarına yaptığının daha beterini Filistinlilere yapıyor. Hamileye kurşun sıkmaktan bahsediliyor. Bir kurşunla iki kişiyi vurmuş olacaksınız diyorlar.

Biz Hitler zulmüne elbette karşıyız. Antisemitizme karşıyız ama herkes bilsin ki Hitler’in izinden giden İsrail terörüne de karşıyız. Filistin davasını savunmaya devam edeceğiz. Vicdan neyi gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz. CHP-MHP susuyor biz susmayacağız.

Dün Pensilvanya’daki zat sözümona Gazze için taziye yayınlamış, sevsinler seni. İsrail’i eleştiren bir tek cümle yok. İpini elinde tutan efendisine elbette söz söyleyemez.”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
614 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.