logo

24 Ekim 2014

İspanyol basınında ilginç başlıklar: Galatasaray…

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki Borussia Dortmund karşısında aldığı 4-0’lik mağlubiyet İspanyol basınında ilginç başlıklarla verildi.

gs-Galatasaray-arena-yenilgi-hüzünGalatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki Borussia Dortmund karşısında aldığı 4-0’lik mağlubiyet İspanyol basınında ilginç başlıklarla verildi. Galatasaray’ın Şampiyonlar ligine erken havlu attığını öne süren gazeteler sarıkırmızılı takımın eski gücünden uzak sıradan bir takım olmaya başladığına vurgu yaptılar.

Galatasaray’ın en büyük sorununun defans olduğunu hatırlatan spor yorumcuları ise takımın Alman panzeri karşısında taktikten uzak sadece kontra atak futbol ile gol bulmaya çalıştığını iddia ettiler.

“GALATASARAY 4-0’A DUA ETMELİ”

Marca Gazetesi, “Galatasaray, Dortmund karşısında askeri korteje geçti” başlığını kullanan gazete sarı-kırmızılı oyuncuların 4-0’a bile dua etmesi gerektiğine işaret etti. Gazete, Uruguay’ın efsanevi kalecileri arasında yer alan Muslera’nın gününde olmadığını takımın yıldızlarından Sneijder ve Burak’ın da sahada sadece gezinerek vakit geçirmek zorunda kaldığınını kaydetti.

As Gazetesi ise başlığına “Bu Dortmund’u kimse durduramıyor” sözlerini taşıdı. Gazete Prandelli’nin suratının her atılan golden sonra birşeyler mırıldayan romantik bir şairi hatırlattığını ileri sürerek İtalyan hocanın çaresizliğinin görülmeye değer olduğunu ifade etti.

“BORUSSIA BAYRAM YAPTI”

El Mundo Deportivo Gazetesi, “Borussia zayıf Galatasaray karşısında bayram yaptı”başlığını attı. Gazete, Galatasaray’un oyun kurgusu ve taktiğinide eleştirerek oyuncuların takım oyunundan uzak bireysel bir futbol ortaya koyduğunu fırsatçı bir zihniyetle gol bulmaya çalıştığını öne sürdü.

“DORTMUND FUTBOL DERSİ VERDİ”

Sport gazetesi, “Klopp’un öğrencileri Türkiye’de futbol dersi verdi” başlığını atarak Galatasaray’ın evinde aldığı bu farklı mağlubiyet ve futbol ile şampiyonlar ligine veda ettiğini belirtti. Gazete, Galatasaray’ın evinde oynadığı ve rakiplerine kök söktürdüğü futbolundan eser kalmadığınıda hatırlatarak bu kadronun kötü olmadığını ancak takım oyunu oynamakta zorluklar yaşadığına dikkat çekti.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.