logo

24 Ekim 2014

İspanya Arda Turan’ı konuşuyor! ”Evsane devam ediyor!”

Atletico Madrid’in Şampiyonlar Ligi’nde Malmö karşısında elde ettiği galibiyet ülke basınında “efsane devam ediyor” başlıkları ile kutlandı.

Arda TuranA Grubu’nda Malmö’yi 5-0 yenerek grup liderliğine yükselen Atletico Madrid’de öne çıkan isim, Arda Turan oldu. İlk 11’de sahaya çıkan ve 67 dakika oyunda kalan milli futbolcu, gol atmamasına karşın takımının hücum organizasyonlarını yönetip, Koke’nin ayağından gelen ilk golün asistini vererek İspanyol basınının beğenisini topladı.İs

Marca gazetesi, Arda Turan için “Uzun yıllar hatırlarda kalacak bir gol pası verdi. Topu kontrol edip, yumuşatıp, diğerlerinin sadece bacak kendisinin ise boşluğu gördüğü yerden, iki defans oyuncusunun arasından mükemmel bir şekilde gönderdi” ifadelerini kullandı.

“Arda yönetiyor, Atletico atıyor” başlığını kullanan AS gazetesi de “Atletico’nun zaferinin rehberi Arda oldu. Sakallı görüntüsü gibi şık bir asist yaptı ama ne yapacağı tahmin edilemeyen artistler böyle olur” değerlendirmesinde bulundu.

La Vanguardia’daki “Dahi Arda, Atletico’yu gol yağmuruna taşıdı” başlıklı haberde ise şu ifadeler yer aldı:

“Malmö karşısında alınan hayal edilemeyecek farklı galibiyette, Arda’nın çok büyük payı var. Dahiliği sayesinde Atletico’nun zorlandığı, en önemli anda golü getirdi. Çünkü maç onun kontrol ettiği toplar ve yarattığı sayısız fırsatlarla devam ediyordu. On beş gün önce Juventus’a attığı golle 3 puanı getiren Türk futbolcu, verdiği mükemmel pasla yine aynısını yaptı.”

El Pais gazetesi, “Arda sanki zamanı durdurdu ve yılan gibi sızan bir pas vererek Atletico’nun gol sorununu çözdü”, El Mundo ise “Arda ve Koke hayranlık uyandırdı” değerlendirmesini yaptı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.