logo

İsmail Haniye üç yeğeni de kurban verdi!

İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik hava saldırılarında ölenlerin sayısı 121’e ulaştı. Salı gününden beri vurulan hedeflerin sayısı ise 1000’i aştı. Saldırılarda Filistin eski başbakanı İsmail Haniye’nin üç yeğeni de hayatını kaybetti.

İsmail Haniye

İsrail ordusu, Gazze’yi vurmaya devam ediyor.

Saldırılarda 121 kişi hayatını kaybederken, 1000’e yakın kişi de yaralandı.

Saldırılarda Filistin eski başbakanı İsmail Haniye’nin üç yeğeninin de hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bu arada, İsrail ordusu, Gazze’de son olarak bir camiyi hedef aldı. İsrail, yerle bir olan camiye Filistinli militanların patlayıcı sakladığını savundu.

İsrail ordusu Gazze’de bir rehabilitasyon merkezini de vurdu. Merkezde tedavi gören 2 Filistinli engelli kadın yaşamını yitirdi.

‘SAVAŞ GÜNLERİNE HAZIRLIK’
Öte yandan, Tel Aviv’deki güvenlik toplantısının ardından açıklama yapan İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon, “uzun sürecek savaş günlerine” hazırlandıklarını söyledi.

Yalon, “Atacağımız adımları güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kara harekatının da seçenekler arasında olduğunu söylemişti.

NASIL BAŞLAMIŞTI?
Batı Şeria’da 12 Haziran’da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz’da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve diri diri yakılarak öldürülmüştü.

Bölgede gerginliğin tırmanmasıyla İsrail, Pazartesi günü Gazze’ye yönelik “Koruyucu Hat” adı altında operasyon başlattığını duyurmuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
739 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.