logo

IŞİD ABD’li gazetecinin cesedi için 1 milyon dolar istiyor

IŞİD kafasını keserek infaz ettiği ABD’li gazeteci James Foley’nin cesedini satışa çıkardı. Terör örgütü IŞİD’in Foley’nin cesedi için 1 milyon dolar istediği iddia edildi.

IŞİD-James Foley-infazIrak ve Suriye’de kanlı katliamlarıyla tanınan terör örgütü IŞİD, yeni gelir kapıları açmak için korkunç bir yöntem daha buldu.

IŞİD geçtiğimiz Ağustos ayında kafasını keserek infaz ettiği ABD’li gazeteci James Foley’nin cesedini iade etmek için 1 milyon dolar istiyor.

Alman Bild gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, IŞİD’le bağlantısı olan kişiler, örgütün infaz ettiği isimlerin cesetlerini satarak gelir elde etmek istediğini öne sürdü.

“Ceset ticareti” yapan IŞİD, 40 yaşındaki ABD’li gazeteci James Foley’nin cesedini 1 milyon dolar karşılığında ya ABD hükümetine ya da Foley’nin ailesine vermek istiyor.

Pazarlık yapan IŞİD, 1 milyon doların önceden verilmesi halinde, cesedin Foley’ye ait olup olmadığını tespit etmek için Türkiye’ye DNA örneği gönderebileceğini belirtti. IŞİD, fidye ödenmeden DNA örneği göndermeyeceğini de vurguladı.

Haberde, IŞİD’e 1 milyon dolar ödeme yapılması halinde Foley’nin cesedinin sınıra getirileceği ve Türkiye üzerinden gönderileceği ileri sürüldü.

IŞİD’le her türlü pazarlığa karşı çıkan Obama yönetiminin ise, fidyeyi Foley’nin ailesi ödese bile, pazarlığı engelleyebileceği iddia edildi.

Şimdiye kadar 15 Avrupa vatandaşı fidye karşılığında IŞİD tarafından serbest bırakıldı.

Ancak ABD ve İngiltere, IŞİD’le fidye pazarlığına yanaşmadı. Terör örgütü IŞİD, en az iki ABD ve bir İngiliz gazeteciyi kafasını keserek infaz etti.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.