logo

İki bakana gensoruya ret

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kendisi ve Enerji Bakanı Taner Yıldız hakkında verilen gensoru önergesinin görüşülmesi sırasında konuştu. Önergeler ise yapılan oylamada reddedildi.

Soma’daki maden faciasıyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız hakkında verilen gensoru önergesi kabul edilmedi.

TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmele sırasında söz alan Faruk Çelik, maden ocaklarına yönelik denetim konusunda bilgi verdi.

Muhalefet sıralarından tepki gelmesi üzerine Çelik, “Yapılan işleri söylüyorum. Yapmayan varsa canı cehenneme. Hesabını verecek tabii. Bunlar mevzuatımız gereği yapılması gerekenlerdir. Bunlarda af yoktur. Yapmayan varsa bunun hesabını sormak için buradayız, sorulacak bu hesap” dedi.

Taşeron uygulamasının da çözüleceğini dile getiren bakan, “Bu yasama yılı kapanmadan bu taşeron sömürü anlayışını kapatacağız. Bunun bitmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

‘301 AZ MI?’
Enerji Bakanı Taner Yıldız ise Soma’da hayatını kaybeden işçilerin sayısının 303 olduğu iddialarına değindi. İki isimden birinin zaten AFAD listesinde olduğunu kaydeden Yıldız, madende öldüğü iddia edilen diğer kişinin ise fabrikanın çalışan listesinde olmadığını söyledi. Yıldız, “303 sayısı fazla da 301 az mı?” diye sordu.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.