logo

‘İhsanoğlu’nun bir tek negatif düşüncesi yok’

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı adayları Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında konuştu.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, İzmir Karabağlar’da seçim çalışmalarına katılan partililere teşekkür belgesi vermek için kentteydi.

Tekin burada, CHP ve MHP’nin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı aday olarak gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında açıklamalarda bulundu.

Adayları için eleştiriler olabileceğini ancak kaygı taşıyan insanlarınpartinin genel başkanına güvenmeleri gerektiğine inandığını söyleyen Tekin şunları söyledi:

“Demokrasi özgürlük, kadın eşitliği, yasama, yürütme ve yargıya olan hassasiyetini sizler ne kadar taşıyorsanız Ekmeleddin Bey’in de taşıdığını bilmenizi istiyorum. Sizler kadar hassas olduğunu unutmamanız gerektiğine inanıyorum.

Bugüne kadar Ekmeleddin Bey’in hiçbir negatif cümlesi yoktur. Ne cumhuriyet değerleri ile ilgili, ne Kürtlerle ilgili, ne Alevilerle ilgili, ne farklı yaşam biçimi olan insanlarla ilgili hiçbir negatif düşüncesi yoktur. 30 Mart’ta yazdığınız zaferi 10 Ağustos’ta ilk turda da yazacağınıza inanıyorum.”

GENEL BAŞKAN’A KUTLAMA
Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini belirten Tekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu zor dönemde cesur davranışından dolayı uzlaşma kültürünün mimarı olduğunu vurgulayarak, “En kritik süreç içerisinde kendisini geçmiş dönemlerde de sorumlu hisseden Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülke meselelerinde duyarsız kalması düşünülebilir mi? Uzlaşma kültürünün mimarı olan Sayın Genel Başkanımızı huzurunuzda kutlamak istiyorum” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
578 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.