logo

05 Kasım 2014

Hasan Şaş yerden yere vurdu! Sıfır çeken Fenerbahçe bile…

Galatasaray’ın eski antrenörü Hasan Şaş, Dortmund maçı sonrası sarı kırmızılı takımı yerden yere vurdu

Hasan ŞaşGalatasaray’ın Şampiyonlar Ligi 4. haftasında Borussia Dortmund’a 4-1 mağlup olduğu mücadelenin ardından, Hasan Şaş NTVSpor ekranlarında değerlendirmelerde bulundu. Prandelli’nin Galatasaray’ını, Devler Ligi’nde sıfır çeken Fenerbahçe ile karşılaştıran Şaş, şöyle konuştu:

“BURAK NEDEN 85’TE GİRER?”

“İlk yarı yanlış iş yapmadı, doğru iş yaptı Galatasaray. Burak’ın girişini hiç anlamadım. 60’ta hamle oyuncusu olarak girer Burak. Neden 85’te Burak’ı sokuyorsun ki. Küfür gibidir oyuncuya. Dortmund 2-0’ı bulunca hamle yapmalıydı Prandelli. Bence Prandelli’nin konsantrasyonu da dağılmış. Şampiyonlar Ligi Galatasaray’a çok ağır geldi.

“BU KADAR EZİK VE ÇARESİZ BİR GALATASARAY GÖRMEDİM”

Ben Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde bu kadar ezildiğini, bu kadar çaresiz kaldığını görmedim. Fenerbahçe’nin sıfır çektiği sezonda bile iyi oynadığı maç vardı. Galatasaray’da bu yok. Bunları görememek çok acı. Bu kadar fark etmemesi lazım. Tamam, kaliteli oyuncun olmaz, iyi oynayamazsın ama ben uzun zamandır bu kadar kötü bir takım görmedim Şampiyonlar Ligi’nde. Böyle bir sezon hatırlamıyorum.”

“DOĞRU İŞLER DE VARDI SAHADA”

Bölüm bölüm teknik direktörler maçı yaşarlar. Hafta sonu maçını bile düşünürsün skora göre. Hep Prandelli üstünden gitmeme konusuna katılıyorum. Doğru işler de vardı sahada. Hamit tecrübesinde bir oyuncunun o hatayı yapmaması lazım. Dortmund’da da yorgunluk belirtileri vardı. Klopp’ta da vardı. Belli ediyordu.”

“BRUMA İLE BURAK GİRSE…”

Galatasaray’da kırılmalar olduğunu söyleyen eski antrenör, “Kırılmalar var Galatasaray’da. Maç kazanamamanın verdiği sorunlar var. Sürekli kaybedince böyle oldu. Semih kötü oynayan takıma uyuyor. Chedjou da öyle. Onların konsantresinin bozulmaması lazım. Bruma’yla Burak 60’ta oyuna girse, yorgun olan bir takıma karşı bir şeyler değişebilirdi. Yine 4-1 olurdu belki ama olayın artık doğrusu bu” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.