logo

Hamas, 2 İsrail askerini öldürdü

İsrail ordusu, 1’i subay 2 İsrail askerinin, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından öldürüldüğünü duyurdu. Kassam Tugayları ise, 11 İsrail askerini öldürdüklerini açıkladı. Ancak İsrail ordusundan henüz bu konuda bir açıklama yapılmadı.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ile girdikleri çatışmada 1’i subay, 2 askerinin hayatını kaybettiğini bildiren İsrail ordusu, ölen askerlerinin kimliğini açıkladı.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, “İzzeddin el-Kassam Tugayları ile çatışmada, Subay Amotz Greenberg ve asker Adar Bersano yaşamını yitirdi” denildi.

Greenberg’in yedek kuvvetler biriminde üst düzey bir subay olduğu belirtilen açıklamada, Filistinli gruplarla dünden bu yana çıkan çatışmalarda 5’i subay 10 askerin yaralandığı ifade edildi.

Açıklamada çatışmanın nerede yaşandığına dair bilgiye yer verilmedi.

KASSAM TUGAYLARI: 11 İSRAİL ASKERİNİ ÖLDÜRDÜK
Öte yandan Kassam Tugayları tarafından yapılan yazılı açıklamada, 12 milisten oluşan birliğin, Gazze Şeridi’ne yakın bölgede bulunan İsrail askeri mevzilerine sızarak pusu kurduğu ifade edildi.

Açıklamada, “Mücahitlerimiz 4 ayrı bölgede pusuya yattı ve tam 6 saat düşman güçlerini bekledi. Bu süre içerisinde kuvvetlerimiz bölgedeki yerleşim birimlerine saldırabilirdi. Ancak sadece düşman ordusuyla çatışmayı yeğledi” denildi.

1 HAMAS ÜYESİ ÖLDÜRÜLDÜ
İsrail askeri devriye araçlarının bölgeye gelmesiyle pusuda yatan milislerin harekete geçtiğinin ifade edildiği açıklamada, yaşanan çatışmada 6 İsrail askeri etkisiz hale getirilirken, 1 milisin de yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Tugayların, Han Yunus kentinin doğusuna düşen Er-Reyyan bölgesindeki mevzilerine yönelik düzenledikleri ikinci pusuda ise 5 İsrail askerinin öldürüldüğü dile getirildi.

İsrail’in Gazze’ye saldırılarının başladığı 7 Temmuz’dan bu yana 3’ü asker 5 İsrailli hayatını kaybetti.

Bu arada Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail’in Gazze’ye havadan, karadan ve denizden yürüttüğü saldırılarda 83’ü çocuk, 32’si kadın 341 kişinin yaşamını yitirdiğini, 2 bin 560 kişinin yaralandığını belirtti.

Kudra, son saldırılarda evleri hedef alınan sivillerden 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 kişinin de yaralandığını kaydetti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
492 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.