logo

Gaziantep’te 3 ölü

Gaziantep’te karşıt görüşlü gruplar arasında çıkan tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi sonucu 3 kişi hayatını kaybetti. Bu son ölümlerle Kobani gösterilerindeki ölü sayısı 28’e yükseldi.

Kobani kuşatmasına Türkiye’nin müdahale etmemesinine yönelik protestolarda bilonço ağırlaşıyor.

Son ölüm haberleri Gaziantep’ten geldi.

Karşıt görüşlü gruplar arasında başlayan tartışma, silahlı kavgaya dönüştü, 3 kişi hayatını kaybetti. Olaylar sırasında biri polis 11 kişi de yaralandı.

MARDİN
Mardin’de ise olaylarda yaşamını yitiren iki kişinin cenaze törenine katılan kalabalık içindeki bir grup, Dargeçit jandarma komutanlığına el yapımı patlayıcı attı.

Önce havaya uyarı ateşi açan jandarmaya çevredeki evlerden ateş açıldı. Mardin valiliğinden yapılan açıklamada jandarmanın karşılık vermesi üzerine 1 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Olayda 6 kişi de yaralandı.

SİİRT
Siirt’in kurtalan ilçesinde ise 2 gün önceki gösterilerde açılan ateş sonucu ağır yaralanan Necmettin Çelik, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Aynı olayda yaralanan Necmettin Çelik’in 17 yaşındaki oğlu Yusuf Çelik de dün hayatını kaybetti.

ŞIRNAK
Şırnak Cizre’de göstericilerle polis arasında gerginlik çıktı. Ekipler, taş ve molotof kokteyli atan gruba biber gazıyla karşılık verdi, olaylarda 20 kişi yaralandı.

MERSİN
Mersin’deki olaylar sırasında ise polise ateş açıldı. Yaralanan 2 polis memuru hastaneye kaldırıldı.

28 ÖLÜ
Olaylarda şimdiye kadar Diyarbakır’da 10, Mardin’de 6, Siirt’te 4, Gaziantep’te 3, Batman, Muş, Van, Adana ve İstanbul’da da birer kişi yaşamını yitirdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
680 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.