logo

15 Temmuz 2014

Galatasaray’da 20 milyonluk temizlik

İstifa eden Mancini sözleşmesi sona eren Drogba, Ceyhun, Ufuk, Aykut ve Sabri olmak üzere kadro dışı bırakılan isimler G.Saray’ı rahatlattı.

Ekonomik olarak sıkıntılı bir dönem geçiren, UEFA’da finansal fair play’den dolayı fazla hareket alanı bulamayan Galatasaray’da beklenmeyen bir kaynak oluştu! Yurt içinde kombine satışlarının ağır gitmesi ve sponsor bulunamamasından dolayı sıkıntı yaşayan Galatasaray’da yılların ayrıldığı isimler can simidi oldu.

Galatasaray’da istifa eden Mancini başta olmak üzere, gerek sözleşmesi biten gerekse de kadroya alınmayın gönderilecek isimlerden toplam 20 milyon Euro kar sağlanacak. Üstelik bu rakama elde edilecek bonservis bedelleri dahil değil. En büyük kar yılda 6 milyon Euro (imza parası dahil) kazanan Drogba’dan geldi.

İkinci sırada ise sürpriz bir şekilde istifa eden Mancini yer alıyor. İtalyan teknik adam yılda 4.5 milyon Euro kazanıyordu.

Diğer futbolcuların yıllık kazançları ise şöyle: Eboue: 2.2 milyon Euro, Dany: 1.4 milyon Euro, Sabri: 1 milyon Euro, Engin: 900 bin Euro, Gökhan: 900 bin Euro, Ceyhun: 700 bin Euro, Sercan: 600 bin Euro, Ufuk: 600 bin Euro, Yiğit: 600 bin Euro, Ontivero: 350 bin Euro Aykut: 200 bin Euro.
Kaynak: Takvim

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1466 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.