logo

07 Mayıs 2014

Galatasaray-Fenerbahçe maçında Tribündeki gerginliğe emniyetten işlem

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Galatasaray Odeobank -Fenerbahçe maçı sırasında yaşananlarla ilgili 9 kişi hakkında işlem başlatıldığı duyuruldu.

Galatasaray Odeabank-Fenerbahçe maçında yaşanan olaylarla ilgili, aralarında Fenerbahçe yöneticisi Mahmut Uslu’ya saldırıda bulunan J.T.F’nin de bulunduğu 9 kişi hakkında işlem yapıldığı belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan final müsabakasında 3 kişiye “Müsabaka alanına usulsüz giriş”, 1 kişiye “Müsabaka alanına alkollü girmek”, 3 kişiye “Müsabaka düzenini bozmak” ve 2 kişiye “Küfürlü tezahüratta bulunmak”tan, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında işlem yapıldığı aktarıldı.

Hakkında “Müsabaka düzenini bozmaktan” işlem yapılan 3 kişiden biri olan J.T. F’nin, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu’yu darbetme girişiminde bulunduğunun tespit edildiği bilgisi verilen açıklamada, bu kişi hakkında ayrıca “Kasten yaralama” suçundan da işlem yapıldığı kaydedildi.

Etiketler: » » » »
Share
669 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.