logo

07 Mayıs 2014

Galatasaray: Darp yok

Ve Galatasaray sessizliğini bozdu! Sarı kırmızılılar, Fenerbahçe ile oynadıkları maçta yaşanan olaylar sonrası ilk resmi açıklamayı yaptı.

Galatasaray’ın açıklamasında öne çıkan başlıklar;
– Fenerbahçe başarımızı gölgeleme çabasında.
– Görüntüler yanıltıcı, darp (yumruk) gerçekleşmedi
– Fenerbahçe Yöneticilerine ayrılan yer, Protokol Tribünü’nden daha güvenliydi.
– Söz konusu olaylar, Fenerbahçelilere ayrılan tribünde değil, yöneticiler tribünden ayrılırken başka bir yerde yaşandı.
– Mahmut Uslu Ülkerspor koçuyken, Ergin Ataman’ı yumruklamıştı, şimdiki üslubu art niyetli.

İşte Galatasaray’ın açıklaması:

“Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol takımının dün geceki zaferinden sonra yapılan polemikler, bu yıl üç ayrı finalde, Fenerbahçe’yi yenerek üç kupa birden kazanan sporcularımızın büyük başarısını, daha önce çok kez yapılığı gibi, yine gölgelemeye yöneliktir.

Şu ana kadar bu gölgeleme girişimine fırsat vermemeye çalıştık. Ancak bazı gerçeklerin sağduyulu kamuoyuna açıklanması da zorunluluk olmuştur.

Öncelikle bu münferit olayın kulübümüzle  hiç bir ilgisi yoktur. Ayrıca olay sonrası farklı açılardan çekilen görüntüler darp iddialarını yalanlamaktadır. Böyle  bir durumda polisin doğal olarak anında müdahale etmesi gereken bir darp fiilinin yaşanmadığı anlaşılmaktadır.

Olay sonrası polis tarafından ifadesi alınan ve tahrik altında sataşmada bulunduğunu söyleyen Galatasaray taraftarı; Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Mahmut Uslu’nun da tanıdığını söylediği bir kişidir.

Galatasaray yönetimi, misafir takım yöneticilerine, karşılaşmanın yapıldığı Abdi İpekçi Arena’da, güvenlik birimleriyle de görüşerek kendileri açısından en güvenli yeri tahsis etmiştir.

Abdi İpekçi Arena’da protokol olarak nitelendirilen bölüm, zannedildiği gibi, mekan olarak ayrı dizayn edilmiş bir yer olmayıp, tamamen taraftarların ortasında bulunan tek sıra koltuklardan ibaret bir oturma düzenine sahiptir.

Görüntüler dikkatle incelendiğinde, Galatasaray yöneticilerinin maçı izlediği ve protokol diye adlandırılan bölümle, misafir takım yöneticilerinin oturduğu yer arasındaki güvenlik farkı çok net anlaşılabilir.

Nitekim, maç sırasında misafir takım yöneticilerinin bulunduğu yerde güvenlik açısından herhangi bir zaafiyet yaşanmamıştır.

Olay, Fenerbahçeli yöneticilerin taraftarların arasından geçerek salondan ayrıldığı sırada meydana gelen ve kulübümüzle hiçbir ilgisi bulunmayan münferit bir hadisedir.

Kulübümüz, benzer tatsızlıkların yaşanmaması için deplasman maçlarında asgari sayıda temsil edilmeye ve seyirciyi tahrik edici  bir tutumda olmamaya özen göstermiştir.

Fenerbahçe yöneticisi Mahmut Uslu’nun geçmişte, Ülkerspor koçu olduğu sırada, Galatasaray Erkek Basketbol takımımızın şimdiki koçu Ergin Ataman’a yönelik yumruklu saldırı girişimi hafızalardayken, tasvip etmediğimiz bu olaydan sonra sergilediği üslup da art niyetinin ifadesidir.

Galatasaray Spor Kulübü olarak, iddia edildiği gibi darp fiili olmasa da bu tür arzu edilmeyen olayların bir daha yaşanmaması için hepimizin gereken özeni göstermesinin önemini bir kez daha hatırlatıyoruz.

Bu konuda bundan böyle herhangi bir polemiğin içinde olmayacağımızı ve Kızlarımızın salonda alın teriyle kazandıkları görkemli zafer sonrasında gündemin değiştirilmesine izin vermeyeceğimizi de belirtiriz.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
657 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.