logo

Fransa’dan Barzani’ye teşekkür

Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Irak ordusunun çekilmesinin ardından meydana gelen güvenlik boşluğunu peşmerge güçleriyle dolduran Barzani’ye teşekkür etti.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanlık sitesinden yayımlanan açıklamaya göre, Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius ile Barzani, telefonda Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Musul’u ele geçirmesiyle ülkede yaşanan gelişmeleri görüştü.

Fabius, peşmergenin Irak ordusundan boşalan güvenlik boşluğunu doldurduğunu belirterek, çabalarından dolayı Barzani’ye teşekkür etti.

Fransa Dışişleri Bakanı Fabius, Musul’dan kaçan insanlara kapılarını açan Kürdistan bölgesi hükümetinin ve halkının her türlü takdiri hakettiğini ifade etti.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın Irak’ta yaşananlarla ilgili endişelerini aktaran Fabius, Barzani’nin, krize karşı duracak ve ülkeyi huzura kavuşturacak bir lider olduğuna işaret etti.

Barzani de, Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius’a teşekkür ederek Kürdistan bölgesinin daima güvenilir ve huzurlu bir bölge olmaya devam edeceğini belirtti.

Peşmerge güçlerinin, bütün dini ve etnik unsurların güvenliğini sağladığını aktaran Barzani, istikrarın sağlanması için siyasi ve askeri olarak gerekeni yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
683 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.