logo

06 Aralık 2014

Flaş itiraf! Nuri Şahin Beşiktaş’a imza atmış!

Sadettin Saran, Borussia Dortmund’da forma giyen milli oyuncu Nuri Şahin’in 15 yaşındayken Türkiye’ye gelmesine engel olduğunu da açıkladı.

Nuri ŞahinBülent Ecevit Üniversitesi’nin (BEÜ) düzenlediği “İşte, Sporda, Yaşamda Başarı” konulu söyleşiye katılan Fenerbahçe Kulübü’nün eski yöneticilerinden, iş adamı Sadettin Saran, yaklaşık 45 yıldır Fenerbahçeli olduğunu belirterek, “Bu bir aşktır. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile ters düştük. Beni kulüpten ihraç ettiler. Dünyada iki defa bir kulüpten ihraç edilen başka bir başkan adayı yok” dedi.

“NURİ’NİN BEŞİKTAŞ’A GELMESİNİ ENGELLEDİM”

Bir katılımcının, “Avrupa’da futbolcular 20 yaşında yıldız oluyor, bizde ise 18-20 yaşında kadroya alınmıyor” şeklindeki sözleri üzerine Saran şunları söyledi: “Bu çok ciddi bir sıkıntı. Bir örnek vereyim. Nuri Şahin o zamanlar 15 yaşındaydı. Beşiktaş’a da Yıldırım Demirören daha yeni gelmişti. Nuri Şahin’in babasıyla bir anlaşma yapmışlar. Borussia Dortmund’un da o zaman paraya ihtiyacı vardı. Ben, Türkiye’ye gelmesine engel oldum. O çocuk Türkiye’ye gelseydi, bozulacağını düşündüm. Maalesef Türkiye’nin gerçeği bu. İnşallah bu düzelecek. Bu düzelmedikçe yeni nesillerden iyi sporcu çıkması çok zor.”

Etiketler: » » » » » » »
Share
453 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.