logo

07 Ağustos 2014

Flaş itiraf! “Emenike olayında gaza geldim”

2010-2011 sezonundaki Karabükspor-Fenerbahçe maçında Karabük kalesini koruyan Bülent Ataman, “Emenike olayında beni gaza getirdiler” dedi.

Trabzonspor’un eski kalecisi Bülent Ataman, Türk futbolunun son yıllarına damga vuran Fenerbahçe-Trabzonspor sürtüşmesiyle ilgili birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

“EMENİKE OLAYINDA, BENİ GAZA GETİRDİLER”

Emanuel Emenike olayı… Açıklama yaptın. Bir şeyler oldu. Nedir detaylar?

Ben Emenike’nin ilk geldiği zamanı da biliyorum. Bizim çocuklar çok dışladılar onu. Çok üstüne gittiler. Ona ben sahip çıktım, Allah var. O çocuk (Emenike) da biliyor bunu. Bir kere ağzını açıp da bir şey demedi. Neyse… Fenerbahçe maçı bitti. Soyunma odasındayız. Beni orda bir gaza getirdiler. O da var.

Kim gaza getirdi?
Ne bileyim, biri işte. Yönetici miydi neydi… Yok çocuk, Yobo’dan forma almaya gitmiş soyunma odasına falan da filan… Maçı kaybetmişiz. Emenike’ye Yobo’dan forma almış diyerek küfrediyorsun. Sen yetkilisin, gidip sen hesap sorsana… Yobo’dan forma aldı falan deyince ben bir doldum. Zaten yenilmişiz. Ben de yöneticinin bu lafları üzerine gidiyorum o çocuğa kızıyorum. Kaldı ki, Yobo’dan forma alsa ne olacak. Herkes takım tutuyor. Şunu da söyleyeyim, bu açıklamalarımın Trabzonspor kimliğimle kesinlikle alakası yok. Trabzonspor şampiyon olsun istedim o zaman ama ben Karabükspor’un oyuncusuyum kardeşim. Ailem, oradan geçiniyor. Ve yediğimiz kaba pislemeyiz biz. Kimse de pisleyemez.

“BEN TESİSLERDE YOKKEN EMENİKE EŞYALARINI TOPLADI KAÇTI”

Emenike ile konuştunuz mu o açıklamalardan sonra?
Yok. Kaçtı gitti. Tesislere gitmiş Emenike, “Bülent baba burada mı?” demiş, onlar da yok diyince girmiş içeri toplamış eşyalarını kaçmış gitmiş.

“KULÜP DOKTORU, EMENİKE’NİN HİÇBİR ŞEYİ OLMADIĞINI VE OYNAYABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ”

Sen Emenike’nin gerçekten oynayabileceğini düşünüyor muydun?

Valla, doktor bize öyle söyledi. Ben de öyle düşünüyordum zaten. Kulüp doktoru, “Bunun bir şeyi yok” dedi.

Sen bir de o zaman Fenerbahçe’ye gideceğini söylemiştin. Gitti de…

Aykut Kocaman diyordu ya o zaman Emenike beni ilgilendirmez falan… Ne oldu? Hani bir alakan yoktu. Geldi Fener’e… Ben o zaman demiştim Fenerbahçe’ye gideceğini. Gitti mi?
Gitti.

Saha dışında pis işler dönüyor demiştim. Dönüyor muymuş? Şimdi ne oldu peki? Onlar iyi… Bülent Ataman köyün delisi… Bülent Ataman Trabzonsporlu diye bunları konuşuyor dediler. Fenerbahçe, bütün bunlara rağmen Emenike’yi aldı. Ben doğru konuşmama rağmen 1461 Trabzon’a gidemedim. Beni almaya korktular. Benim zaten gitmeye niyetim yoktu. Menajerler bana teklifi getirdi ben de onlara, şu an için Trabzon’a gitmeyi düşünmediğimi söyledim. Benim söylediklerimin ve benim arkamda, o zaman ki Trabzonsporlu yöneticilerin biri duramadı. Şu taşları bir yerine oturtayım, o yöneticinin de ismini vereceğim. Veya yöneticiler… Ama bir tanesinden eminim. Yöneticinin biri çıktı dedi, Bülent’i alamayız basın üstümüze gelir. Yarası olan gocunur, değil mi? O zaman sen de şike yaptın yönetici demek ki… Aziz Yıldırım’a kızmayacaksın o zaman.

“AMCAM BİLE BANA, ‘TRABZONSPOR YENSİN SANA SİLAHIMI VERECEĞİM’ DEDİ”
Sonucu ne olursa olsun, her zaman doğruları konuşmak gerekiyor… Doğruları savunmak gerekiyor…

Adam gibi konuşuyorum, şikeci ben oldum. Bana şikeci diyorlar. Böyle bir şey var mı? Para almışım, Emenike’ye vermemişim. Bunları bir insan nasıl diyebiliyor utanmadan. Ha, bu işin içinde başka işler de var. Bazen diyorum ki; ben Allah’tan, telefonlarımı filan kapattım. Ben şeyden şüpheleniyorum. Gerçekten bu işte tombala oynayan insanlar var. Acaba diyorum, birileri, “Ben Bülent’le görüştüm, -Trabzonspor Kulübüne, Başkana, Yöneticisine, neyse- Bülent’e parayı verdim” mi dedi? Yerse yani… Anladın mı? Bundan da şüphelenmeye başladım artık. Bakıyorum, Aziz Yıldırım bunu ısrarla söylüyor. Bir kere değil, iki kere değil… Ben de benim arkamdan oyunlar mı oynandı diye şüpheye düştüm. Taşları yavaş yavaş yerine koymaya başladım. Çalan telefonlar, telefonlar kapalı, görüşmek isteyenler… Herkes beni arıyor. Amcam bile beni aradı, “Trabzonspor yensin, sana 14’lü silahımı vereceğim” dedi. Duyulsa şimdi, o da teşviğe girer (Kahkaha…) Amcam da gırgır geçiyordu. Gırgır ama millet gerçek anlıyor. Onun için mecbur kapatıyorsun telefonları. İyi ki de kapatmışım. Yoksa beni bitirmişlerdi. Hapisteydim herhalde.

RÖPORTAJIN TAMAMI FUTBOL EXTRA DERGİSİ’NIN AĞUSTOS SAYISINDA…

Etiketler: » » » » »
Share
634 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.