logo

‘Firelerin nedeni ”Bakara Süresi!”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, “Bir siyasetçi 700 bin TL’lik saat alamaz kardeşim” dediği konuşmasında, 4 eski bakanla ilgili Yüce Divan oylamasında verilen firenin nedenini saate ve Bakara Suresi’ne bağladı.

Mehmet Ali ŞahinAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Yüce Divan oylamasında verilen fireler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Eski bakanlar Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış için AK Partinin fire vermesini 700 bin liralık saate ve Bakara Suresi’ne bağlayan Şahin, “Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok. Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate ve Bakara suresine tepki olaylarıdır” dedi.

A Haber kanalında canlı yayına katılan eski Meclis Başkanı Şahin, “Kusura bakmasın bu eski bakan arkadaşlarımız. Dobra dobra konuşuyorum. AK Parti’nin Genel Başkan Vekili olarak konuşuyorum. Asgari ücretin yeni bin liraya çıktığı bir ülkede bir siyasetçi 700 bin TL’lik saat alamaz kardeşim. Bu 700 bin liralık saati kolunda taşıyamaz” değerlendirmesinde bulundu.

Şahin, “Bu siyasi etik açısından son derece yanlış bir davranıştır. Ben o işte sayısını bilmiyorum; 20-30-40 arkadaşımızın bu nedenle tepki oyu olarak bu şekilde davrandıklarını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Eski bakan Egemen Bağış için yapılan oylama sırasında yaşanan fireleri de Bağış’ın Bakara Suresi ile dalga geçmesine bağlayan Şahin, “Diğer bir arkadaşımızın sosyal paylaşım sitesindeki bir açıklaması; bir Kur’an-ı Kerim’in suresiyle ilgili açıklamasının hala milletvekillerinin içerisinde bir sızı olduğunu biliyorum. Gittiğimizde konuşuyoruz. Buna bir tepkidir. Yoksa Soruşturma Komisyonu Yüce Divan’da yargılanmayı gerektiren deliller buldu da bu arkadaşlarımız bunu göz ardı ettiler şeklinde bir anlayışla bu şekilde davrandıkları kanaatinde değilim. Bu bir tepkidir” dedi.

Şahin konuşmasının devamındsa şunları söyledi;

“Dolayısya bu arkadaşlarımız gerekli sonucu çıkartmaları gerekir. Aksi halde herhangi bir sorumluluğu olmadığı geniş şekilde kabul gören Erdoğan Bayraktar’a 288 tane oy çıkmazdı, o arkadaşlarımız ona da vermezlerdi, aynı tavırlarını devam ettirirlerdi…”

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.