logo

27 Ocak 2015

FIFA’dan Real Madrid’e transfer şoku!

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), küçük yaştaki genç oyuncuları transfer eden Real Madrid’e soruşturma başlattı.

 Real Madrid-genç  transferİspanyol As gazetesi Real Madrid‘in, genç oyuncuları yasal olmayan yollardan kadrosuna kattığını ve bu nedenden dolayı da futbolun patronu FIFA tarafından soruşturulmaya başlandığını yazdı.

Real Madrid’in, FIFA Oyuncu Transfer Talimatları‘nın 19’uncu maddesine aykırı hareket ettiği öne sürülürken, İspanya Futbol Federasyonu‘ndan da takımın yaptığı 18 yaş altı transferlerle ilgili dosya istediği bildirildi. Real Madrid’in genç oyuncuları aldığı yetiştirici kulüplerle yaptığı anlaşmalara ‘futbolcunun belirli bir yaştan sonra Real Madrid’in oyuncusudur’ şeklinde özel bir madde koyduğu öne sürüldü.

FIFA’nın Norveçli Martin Odegaard’ın yanısıra Mink Peeters transferlerini de soruşturduğu dikkat çekerken, Real Madrid’e ezeli rakibi Barcelona gibi transfer yasağı getirilebileceği vurgulandı.

Geçen sezon FIFA Disiplin Kurulu, uluslararası transfer ile 18 yaş altındaki oyuncuların kayıt ve tesciliyle ilgili kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle Barcelona’ya iki transfer dönemi transfer yasağı getirmişti. Katalan devi de Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS)gitmiş ancak ret yemişti.

Kaynak : Ntvspor

Etiketler: » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.