logo

17 Mayıs 2014

Fenerbahçe’ye Süper Kupa müjdesi!

Fenerbahçe’nin cezası nedeniyle Galatasaray ile oynayacağı Süper Kupa Finali’nde seyircisinden yoksun olacağı iddialarına TFF Başkanı Yıldırım Demirören noktayı koydu.

galatasaray-fenerbahçe

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören dün birçok konu hakkında önemli açıklamalar yaptı. Merak edilen soruları yanıtlayan Demirören’in öne çıkan sözleri şunlar: “Öncelikle Soma’da yaşanan maden faciasıyla ilgili duyduğumuz büyük üzüntüyü dile getirmek istiyorum. Süper Kupa Finali’ndeki tüm gelir Soma’da şehit düşen kardeşlerimizin ailelerine bağışlanacak. Ayrıca TFF olarak, valilik vasıtasıyla 5 milyon lira bağışta bulunacağız. Merkez Hakem Kurulumuz önderliğinde tüm hakemlerimiz, gözlemcilerimiz ve mentörlerimiz, hafta sonu oynanacak maçların tazminatlarını resmi olarak Soma’ya bağışlayacak.”

‘Ceza, Süper Kupa’yı kapsamıyor’

“PTT 1. Lig Play-Off Finali’nde pazar günü (yarın) Samsunspor-Mersin İdmanyurdu maçında Samsunspor’u cezası nedeniyle kadın ve çocuklar destekleyecek. Bu talimatname 2008’den beri yürürlükte olduğu için yönetim kurulu olarak bir şey yapamıyoruz. Yanlış bir uygulama. Bir sonraki dönem için hukukçularımıza talimat verdik. Bu sistemi değiştireceğiz. Kamuoyunda Süper Kupa Finali’nin de seyircisiz olacağı yazılıyordu. Talimatname, TFF Süper Kupa’yı kapsamıyor. Her iki takımın da seyircisi olacak.”

‘Kadınlara oynanmayacak’

“Kadın ve çocuk seyirciler önünde oynama uygulaması yeni sezonda değişecek. Bu konuyla ilgili çalışmamızı yapıyoruz. Son aşamalara geldik. Ana prensibimiz, tribün kapatma olarak devam ediyor şu anki yaptığımız çalışmalarda. Değişiklikleri sezon başında açıklayacağız.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.