logo

28 Haziran 2014

Fenerbahçe’ye Stoch teklifi!

Yunan ekibi PAOK, Slovak futbolcu için Fenerbahçe’ye 2 farklı teklif sundu.

Diego’yu renklerine bağlayan ve başka transfer yapmayacağını açıklayan Fenerbahçe’de gözlertakımdan gidecek oyunculara çevrildi.
Diego ile birlikte yabancı futbolcu sayısı 13’e çıkacak olan Kanarya, bu rakamı 8’e indirmek zorunda. Yunanistan’ın önemli ekiplerinden biri olan PAOK, geçtiğimiz sezon kadrosunda kiralık olarak ter döken Miroslav Stoch için Fenerbahçe’nin kapısını yeniden çaldı.
Aynı ücret önerilecek
İki farklı teklifi içeren bu paketin ilkine göre Stoch’u gelecek yıl 2 milyon euro satış opsiyonuylaberaber 1 yıllık kiralama önerdi. İkinci teklif ise direkt 2 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek transferi bitirmek. PAOK, kapıyı 2 milyon eurodan açsa da, pazarlık payının olduğu öğrenildi. Nitekim Yunanlar’ın transfer için yaklaşık 5 milyon euro bütçe ayırdığı belirtiliyor. Stoch’a da Fenerbahçe’degelecek sezon alacağı yıllık ücret olan 1,8 milyon euronun önerilmesi bekleniyor.
Devler Ligi’ne gidebilir
Öte yandan PAOK’un Stoch ısrarındaki bir diğer neden de Şampiyonlar Ligi’ne gitme umudunun olması. Yunanistan Futbol Federasyonu, Olympiakos ile oynanan kupa maçındaki olaylar nedeniyle Selanik ekibinin 3 puanını silmişti. Ancak PAOK bu duruma itiraz etti. Siyah-Beyazlılar CAS’ın kendileri lehinde karar vereceği yönünde büyük umut beslediği için kadrosunu güçlendirmek istiyor.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1055 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.