logo

20 Mayıs 2014

Fenerbahçe’den UEFA’ya çıkarma!

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanvekili Mahmut Uslu, “Haberler bizi umutlandırıyor. Önce UEFA’ya gideceğiz, sonuç alamazsak federal mahkemeye” dedi.

Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu’nun, bir spor programında “Gerekçeli karar elimize ulaşınca rahatladık” şeklinde sözler sarf ettiği ileri sürülmüştü. Uslu, yanlış anlaşılmayı düzeltti.
CAS’ın gerekçeli kararının ellerine ulaşmadığını belirten Uslu, “CAS kararıyla ilgili gazetelerde yazılan çizilenler, doğruysa bizi umutlandırdığını ve rahatlattığını ifade ettim. Elimize ulaşmış karar yok” dedi.

“SÜREÇ KARARLA BAŞLAYACAK”

Gerekçeli kararı ellerine ulaşır ulaşmaz kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade eden Uslu “Gelse niye saklayalım. Zaten bu aynı anda CAS’ın internet sitesinde de yayınlanacak. Biz de elimize ulaşır ulaşmaz harekete geçeceğiz. Gelecek sezon Avrupa’ya gitme talebimizi gerekli mercilere ileteceğiz” diye konuştu.

“İLK OLARAK UEFA İLE KONUŞACAĞIZ”

Uslu, CAS kararını alan hakemlerin arasında fikir ayrılıkları bulunduğu yönündeki iddialar hakkında ise, “Gerekçeli karara yansıyan bir şey olursa, bunu da dile getireceğiz. Karar elimize ulaşır ulaşmaz, yol haritamızda ilk olarak UEFA olacak. UEFA sonuçta bu kararı verecek olan kurum. Önce onlarla konuşacağız. Şayet sonuç alamazsak, federal mahkemeye gidip hakkımızı arayacağız” şeklinde konuştu.

“HERGÜN YENİ BELGELER ÇIKIYOR”

Yurt içindeki yeniden yargılama süreciyle ilgili olarak ise Uslu şunları söyledi: “Yeni bir belge çıktı. Şayet 2010’da şampiyon olsaymışız, operasyon o tarihte yapılacakmış. Bunlar hep yeni delil. Bu yüzden başkan ve yöneticiler mahkemede yeniden yargılanabilir. Bu bizim Avrupa’daki elimizi de güçlendirir.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.