logo

Eski istihbaratçı teslim oldu

Yasa dışı dinlemeler ve casusluk gerekçesiyle başlatılan operasyonda dün 9 kişi gözaltına alınırken, toplamda 18 kişi hakkında yakalama kararı bulunuyor. Gözaltına alınan zanlılar ifade vermeyi reddediyor. ‘BİZ ESASEN HUKUKSUZ HİÇBİR ŞEY YAPMADIK’ Ankara Emniyet Müdürülüğü’ne eşi Fatma Erdil ve avukatı ile gelen eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Mehmet Erdil, binaya girmeden önce basın mensuplarına yaptığı […]

Mehmet ErdilYasa dışı dinlemeler ve casusluk gerekçesiyle başlatılan operasyonda dün 9 kişi gözaltına alınırken, toplamda 18 kişi hakkında yakalama kararı bulunuyor. Gözaltına alınan zanlılar ifade vermeyi reddediyor.

‘BİZ ESASEN HUKUKSUZ HİÇBİR ŞEY YAPMADIK’
Ankara Emniyet Müdürülüğü’ne eşi Fatma Erdil ve avukatı ile gelen eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Mehmet Erdil, binaya girmeden önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yaşamlarının terör örgütleriyle mücadele ile geçtiğini belirterek, “Biz esasen hukuksuz hiçbir şey yapmadık” dedi.

Erdil ve avukatı, daha sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne geçip teslim oldu.

ŞÜPHELİLER SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ
Öte yandan, operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildi.

Eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak’ın da arasında bulunduğu şüpheliler, sabaha karşı tek tek emniyete ait araçla Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi’ne getirildi.

Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, tekrar Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.