logo

31 Ağustos 2014

‘Ersun Yanal gitti, sorunlar bitti’

F.Bahçeli Bekir İrtegün, Yanal’ın gidişiyle sorunsuz bir ortama kavuştuklarını söylerken, yeni sezon ve Volkan Demirel hakkında konuştu.

Bekir İstegün, Beyaz Futbol’un sorularını yanıtladı. İşte o röportaj:

Ersun Yanal’dan sonra İsmail Kartal’la ne değişti? Olympiakos, Roma ve son Galatasaray maçı?

Yani açıkcası cevaplaması çok kolay bir soru değil. Çünkü ben işin saha içerisinde olan bir figürüm. Sadece şunu söyleyebilirim; herkesin bildiği malum sorunlar mevcuttu. Şimdi daha sorunsuz bir ortam yaşadığımız için futbolcular olarak daha rahatız.

Her fırsatta bunu söyledik, ben yine söyleme gereği duyuyorum. Bazı konular futbolcuların üzerinde yük kaldı. Gönül isterdi ki gerekli kişiler açıklama yapıp bu yükü futbolcuların omuzlarından alsın. Çünkü kendi taraftarlarımız içerisinde yani işlerin biraz futbolcuların karıştırdığı ki bazı spor yorumcularından da ben bunu duydum. Sadece buna çok üzüldük açıkcası. Biz futbolcular hadlerini, altını çiziyorum hadlerini bilen insanlarız. Bazı kesimlerin bildiği kadar güçlü olup bazı şeyleri değiştirecek kadar öyle insanlar değiliz. Tamamen kendi işine bakan, takım olmak için çabalayan bir futbolcu grubu var Fenerbahçe’de. Ne değişti sorusuna cevap da her zaman olduğu gibi biz yine işimize bakıyoruz, sadece daha sorunsuz bir ortam oldu. Tek değişiklik bu. Ama var olan sorumlu ortamda da veya Ersun hocanın gitmesinde de ki bunu Ersun hoca da bir röportajda söyledi, biz futbolcuların kesinlikle özellikle bazı isimlerin takımda kesinlikle payı olduğunu düşünmüyorum. Her şey yolunda. Biz açıkcası bu konuları da geride bıraktık. Artık lig başlıyor. Süper Kupa’yı kazandık. Belli bir süre geçti. Artık bu konular ne Fenerbahçe’nin ben futbolcu olarak futbolcuların adına da şunu çok net söyleyebilirim, ne de biz futbolcuların konusudur. Bizim tek bir konumuz var lig.

Ersun hocanın sizinle vedalaşmadığı söyleniyor?

Yani fırsat da olmadı. Çok çabuk gelişen bir olay oldu. Yine telefon görüşen, vedalaşan vedalaştı. Yani tekrar söylüyorum; ben o konunun kapandığını düşünüyorum. Ersun hocanın da emeği vardır. Çok güzel günler yaşamışızdır. Ona ve ekibine de ben başarılar diliyorum. Kendi adıma çok güzel günler geçirdim çünkü.

Galatasaray galibiyetiyle, penaltılarla da olsa kupayı kazanıp lige başlamak nasıl bir duygu? Neler yaşadınız, neler hissettiniz?

Yani Galatasaray’la gazozuna oynasak kazanmak isteriz. Onlar için de böyledir. Bazı olaylar bu maçın önüne geçti, buna üzüldük sadece. Soma yararına oynanan bir maçta Soma daha çok konuşulmalıydı. Belki futboldan da daha çok konuşulmalıydı. Ama futbol tarafından da bakarsak biz çok mutluyuz ki çok iyi oynadığımız maçı kaybetmedik, penaltılarla da olsa. Çünkü ben iyi futbol oynadığımızı düşünüyorum. İnşallah lige de yansıtırız.

Volkan’ın bir sözü vardı. Aranızda konuştunuz mu bunu maç sonu?

Yani şimdi o konuda da şunu söyleyeyim; Ttürkiye’de bir şey olduğunda cümbür cemaat yüklenir millet. Volkan bir kere, bir tane değil birkaç tane köpek besleyen, çocuğuyla aynı yatağa köpeğini koyan bir insan. Burdan ifade etmek istediği belki yanlış bir ifade kullandı ama o yanlış ifadenin sonucu da zaten yanlış anlaşıldı.

Yani ben ona cevap vermeyim şimdi. Ven sadece burada Volkan’ın kişiliğine, evet bazı davranışları belki düşünsenize maç boyunca arkanızdan kafanıza her şeyi yiyorsunuz, annenize ailenize değerlerinize küfürler geliyor. Şunu da söyleyebilirim sabırlı olması gerekiyor biz futbolcuların. Ama bu demek değildir ki sabır taşıdır.

Heyecanlı bir anda niyeti olmadan onu söylemiştir. İnsanların bu kadar yüklenmesi bence biraz Volkan’ın belki söylediği şeyden daha ötesine götürüyor insanların yüklenmesi. Volkan da insandır, çok sevdiğimiz bir kardeşimizdir. Bizim de kaptanımızdır. Biz onun nasıl bir insan olduğunu biliyoruz. Bazı kesimler de istediğini söylesin, biz yanındayız.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
720 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.