logo

27 Aralık 2015

Erdoğan’dan ODTÜ’ye tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ODTÜ Mescit Topluluğu’yla sol görüşlü öğrenciler arasındaki kavgayla ilgili olarak üniversite yönetimini eleştirdi: Yönetici kadrolar, ‘özgürlükçüyüz’ diyorlar. Sizin neyiniz özgürlükçü? Gereği neyse, bunun da YÖK tarafından yapılması gerekir.

erdoğanCumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Marşı’nı yazan şair Mehmet Akif Ersoy’un anıldığı “Asım’ın Neslinden Bir Usta” gecesinde konuştu. ODTÜ Mescit Topluluğu’yla sol görüşlü öğrenciler arasındaki kavgayla ilgili olarak üniversitenin yöneticilerine tepki gösterdi:

“Utanmak yok, sıkılmak yok! ODTÜ’de namaz kılan gençlerin üzerine saldırıyorlar. Yönetici kadrolar, ‘Özgürlükçüyüz’ diyorlar. Sizin neyiniz özgürlükçü? Ellerine geçirdikleri bir dokunulmazlık zırhını bu tür aleyhte kullanma gayreti içerisine giriyorlar. Böyle bir şey olamaz. Gereği neyse, bunun da YÖK tarafından yapılması gerekir. Cumhurbaşkanlığı makamı olarak bunun da takipçisi olacağız.”

Erdoğan, PKK’ya düzenlenen operasyonlar hakkında da konuştu:

Gerek üniversitelerdeki gerekse hendeklerin arkasındaki gençlerin insanlığa faydalı bireyler haline dönüşmesini temenni ediyorum. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da pek çok gencimiz kendilerinin olmayan kavganın içinde birer ikişer gidiyorlar. Fikri olmayan insan, şiddete sığınır. Bu durumda öğrenciler mazlum olmaktan çıkar, sadece birer adli suçlu haline gelir.

Bu millet geçmişte çok acı yaşadı. Bu ülke en değerli sermayesini, yani gençlerini kışkırtmalara, provokasyonlara, kirli hesaplara kurban verdi. Bir dönem bu ülkenin gençleri, sağ-sol diye birbirine kurşun sıktı. Maalesef bu ülkenin kimi kandırılmış gençleri, Gezi olaylarında olduğu gibi sokaklarda, meydanlarda bir piyon gibi kullanıldı. Bu ülkenin Doğu ve Güneydoğu Anadolusundan binlerce genç, Kandil’de kurulan insan pazarında bozuk para niyetine harcandı.”

Kaynak: Al Jazeera ve Ajanslar

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
362 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

BAŞAKŞEHİRNET