logo

Erdoğan’dan ’30 Ağustos’ mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görevi devralmasının ardından ilk mesajını 30 Ağustos Zafer Bayramı için yayımladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zaferi’nin, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içinde, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla aşan milletin gücünün ortaya koyulması bakımından da büyük anlam ifade ettiğini bildirdi.

Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Şanlı tarihimizdeki dönüm noktaları, millet olarak nereden gelip nereye gittiğimizi, kutlu yürüyüşümüzün mana ve değerini bizlere en güzel şekilde hatırlatmaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı, 30 Ağustos Zaferi’nin de böyle bir dönüm noktası olarak herkes için gurur ve iftihar vesilesi olduğunu vurguladı.

Milletin bayrak ve vatan sevgisi, ordunun kahramanlığı ve cesaretiyle tarihin büyük destanlarından birinin daha yazıldığını belirten Erdoğan, 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz’un ardından 30 Ağustos’ta elde edilen nihai başarının, istiklal mücadelesini zaferle taçlandırdığını kaydetti.

“Böylelikle vatanımızın toprakları işgalden kurtarılmış, hepimizin ortak değeri cumhuriyetin de temelleri atılmıştır” ifadesini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti:

“30 Ağustos Zaferi, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla aşan aziz milletimizin gücünün ortaya koyulması bakımından da büyük anlam ifade etmektedir.

Aziz milletimiz, imkansızlıklar içinde bulunsa da milli ve manevi değerlerini canını ortaya koyarak korumasını bilmiş, inandığı yoldan asla dönmemiş, varlığına kastedilmesine asla izin vermemiştir. Milletimizin aynı kararlılığı sergilemeye devam etmesi sayesinde bizler, artık her türlü vesayet zincirini kırmış olan, yarınlarından kaygı duymayan bir ülkede yaşamanın gururu içerisindeyiz.”

Erdoğan, özellikle son 12 yılda önemli gelişmelere sahne olan Türkiye’nin, gelecek süreçte de büyük bir güvenle, her alanda önemli mesafeler kat etmeyi sürdüreceğine emin olduğunu bildirdi.

Demokratik, ekonomik, siyasi yönden Türkiye’yi daha da güçlendireceklerini belirten Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Yeni Türkiye vizyonumuzdaki hedefleri gerçekleştirmek, toplumsal refahı daha da artırmak, ordumuzun imkan ve kabiliyetlerini daha da yükseltmek suretiyle, ülkemizi dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri haline getireceğiz. 30 Ağustos Zaferi vesilesiyle, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Vatan savunması konusunda fedakar bir anlayışla vazife ve sorumluluklarını yerine getiren, bölgesel ve küresel barışın tesisi için yurt dışında görev üstlenen Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına şükranlarımı sunuyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Etiketler: » » » » » » »
Share
569 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.